کد خبر: 80662
A

: کارشناس سازمان هواشناسی، آسمان امشب تهران را بارانی پیش بینی و اعلام کرد: سامانه بارشی از امروز وارد کشور می‌شود و در مناطقی از اردبیل و کردستان و ارتفاعات غرب استان اصفهان شاهد بارش برف خواهیم بود؛ همچنین با ورود این سامانه بارشی برای نیمه غربی و جنوب کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ «امین‌حسین نقشینه» روز شنبه و در دومین روز از آغاز سال جدید اظهارداشت: امروز در بخش‌هایی از شمال شرق کشور بارش پراکنده برف را شاهد خواهیم بود. فردا یکشنبه نیز برای بیشتر مناطق کشور بارندگی پیش بینی می‌شود و شدت بارش‌ها به شکل رگباری و رعد و برق خواهد بود.  

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: فردا بارش‌ها در استانهای سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، ‌ هرمزگان، شمال خوزستان، ‌چهارمحال و بختیاری، گیلان، ‌ مازنداران، گلستان، ‌ خراسان شمالی، شمال و شرق خراسان رضوی، ‌ سمنان، ‌ خراسان جنوبی، ‌ خراسان رضوی، ‌ لرستان، ‌ قم، ‌ شمال فارس، ‌ شرق هرمزگان، ‌ کهکیلویه و بویراحمد از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

نقشینه افزود: در ادامه این روند بارشی، احتمال سیلاب و بالا آمدن آب رودخانه‌ها، ‌ آب گرفتگی معابر شهری، ‌ اختلال تردد در جاده های مواصلاتی، لغزندگی جاده‌های کوهستانی، ‌ احتمال ریزش تگرگ، ‌ احتمال وجود صاعقه و بارش برف هم برای مناطقی از آذربایجان شرقی و غربی، ‌ اردبیل، زنجان و ارتفاعات خوزستان کهکیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، ‌ غرب اصفهان، ‌ شمال فارس، ‌ ارتفاعات استانهای تهران، البرز و قزوین همراه با بارش برف، پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: این وضعیت در روز دوشنبه هم ادامه خواهد داشت اما در شمال شرق خراسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان و مازندران،  جنوب سیستان و بلوچستان، ‌ شرق سمنان و یزد هم شاهد بارش‌های زیادی خواهیم بود. که این بارش‌ها روز دوشنبه به شکل برف در شمال خراسان شمالی، ‌خراسان رضوی و ارتفاعات سمنان و مازندران ادامه خواهد داشت.

نقشینه افزود: در این مناطق استانی در روز دوشنبه آبگرفتگی معابر و لغزندگی جاده های کوهستانی را شاهد خواهیم بود و احتمال سیل آبی شدن رودخانه ها پیش بینی می‌شود.

وی درباره کمینه و بیشینه دمای هوا گفت: امروز شنبه در نیمه غربی، شمال و شمال غرب کشور شاهد کاهش محسوس دمای هوا خواهیم بود. فردا نیمه غربی و نوار شمالی کشور و روز دوشنبه و سه شنبه در نیمه شرقی کشور دما کاهش محسوس خواهد داشت.

این کارشناس هواشناسی گفت: فردا یکشنبه خلیج فارس، تنگه هرمز، شرق دریای عمان و دریای خزر مواج پیش بینی می شود. آسمان تهران امشب بارانی خواهد بود و فردا و پس فردا در پایتخت رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر