کد خبر: 81288
A

شهردار تهران گفت: تجربه جهانی و همچنین نیازمندی‌های شهر تهران اجازه نمی‌دهد که حمل و نقل عمومی را تعطیل کنیم اما باید برای ساعات پیک فکری کرد.

به گزارش دیده بان ایران؛ پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه حضور در جلسه شورای شهر تهران و ارائه گزارش عملکرد شهرداری تهران در روزهای کرونایی تهران، در جمع خبرنگاران گفت: تجربیات جهانی نشان داد که نباید حمل و نقل عمومی را تعطیل کرد به این دلیل که بالاخره آن بخشی از جامعه باید سر کار خود بروند نیاز است که با وسیله نقلیه به محل کارشان برسند.

 

شهردار تهران ادامه داد: از طرف دیگر باید کاری کنیم که در ساعات پیک ازدحام در مترو به وجود نیاید. فعلا تا 20 فروردین طرح ترافیک را اجرا نخواهیم کرد و بعد از آن تصمیم‌گیری مجدد می‌کنیم و شاید یک دلیل ترافیک در شهر تهران هم به همین دلیل باشد.

 

حناچی افزود: برخی از افرادی که تا دیروز با مترو به سر کار می‌رفتند الان تصمیم گرفته‌اند که با خودروی شخصی بروند ولی در هر حال ما تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هسیتم و هر تصمیمی گرفته شود آن را اجرا خواهیم کرد.

 

وی گفت: این طور که به نظر می‌رسد ما باید با رعایت پروتکل‌ها کار را پیش ببریم و آن بخشی از جامعه که وجودشان لازم است نباید تعطیل شوند تا زندگی مردم مختل نشود و از طرف دیگر باید رعایت دستورالعمل‌ها هم انجام گیرد.

 

شهردار تهران درباره مسائل مالی و مشکلاتی که کرونا برای شهرداری تهران ایجاد کرده است، گفت: استفاده از همه ظرفیت‌ها مد نظر قرار دارد.

 

وی درباره دیدار با رئیس قوه قضاییه هم گفت: این دیدار اولا برای عرض تبریک سال نو بود و به هر حال ما مشکلاتی در شهرداری به لحاظ حقوقی داریم که تشریک مساعی با رئیس قوه قضاییه کمک به حال آنها خواهد کرد./همشهری

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر