کد خبر: 82971
A

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه سدمعبر طبق قانون مشمول مجازات است، گفت: شهرداری نمی‌تواند پیاده‌راه‌ها را اجاره دهد چرا که مالک آن نیست.

به گزارش دیده بان ایران؛ حسن خلیل‌آبادی عضو شورای شهر تهران درباره موضوع اجاره پیاده‌راه‌های پایتخت اظهار داشت: پیاده‌راه برای استفاده عموم مردم است و طبق قانون سدمعبر مشمول مجازات می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شهرداری مجاز نیست پیاده‌راه‌ها را اجاره دهد، گفت: برخی از پیاده‌راه‌ها دارای حاشیه یا فرورفتگی ناشی از عقب‌نشینی ساختمان‌ها است که در این صورت می‌توان برنامه‌ریزی‌هایی جهت ساماندهی این بخش از پیاده‌راه‌ها انجام داد.

این عضو شورای شهر تهران گفت: نباید با سد معبر در عبور و مرور مردم مشکل ایجاد کرد. برخی از پیاده‌راه‌ها بیش از ۱۰۰سال است که شکل گرفته و قدمت دارد. مالکیت آن برای مردم است لذا اجاره آن هم تعرض به حقوق عمومی محسوب می‌شود.

خلیل‌آبادی گفت: البته این موضوع در پارک‌ها و بوستان‌ها قابل انجام است چرا که این بخش از شهر متعلق به شهرداری است و می‌توان جهت انجام برخی از فعالیت‌ها آن را اجاره داد.

وی در مورد فعالیت دوباره بساط‌گستران در سطح پایتخت گفت: بسیاری از این افراد به دلیل مشکلات اقتصادی و از دست دادن شغل اصلی‌شان به دستفروشی روی آورده‌اند. موافق فعالیت این افراد در پیاده‌راه‌ها نیستیم ولی اگر مکان‌هایی مانند بازار روز در حاشیه برخی از پیاده‌راه‌ها برای آنها فراهم شود فعالیت آنها بلامانع است.

این عضو شورای شهر با بیان اینکه به طور کلی سدمعبر به لحاظ منطقی اخلاقی و قانونی رد شده است، گفت: قرار نیست پیاده‌راه‌ها اجاره داده شود و اگر هم این موضوع در دستور کار شهرداری باشد باید پیش از آن در شورا مطرح و ابعاد آن بررسی شود.

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران درباره لایحه‌ بهره‌برداری ازپیاده‌راه‌ها اعلام کرد: ارسال لایحه بهره‌برداری از پیاده‌راه‌های تهران توسط شهرداری به شورای شهر ارائه شده و در این لایحه به موضوعات مختلف از جمله اجاره پیاده‌راه به برخی اصناف اشاره شده است./ فارس

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر