کد خبر: 82990
A

عضو شورای شهر تهران نسبت به وضعیت مجموعه بوستان چیتگر و دریاچه شهدای خلیج فارس واقع در منطقه ۲۲ در شرایط کرونایی انتقاد کرد.

به گزارش دیده بان ایران؛  شهربانو امانی در جریان دویست‌ویازدهمین جلسه شورای شهر تهران اظهار کرد: طی بازدید میدانی که در تاریخ یکم اردیبهشت ۹۹ درباره  اقدامات مقابله با بیماری کرونا از مجموعه بوستان چیتگر و دریاچه شهدای خلیج فارس واقع در شهرداری منطقه ۲۲ شهر تهران به عمل آمد، با صحنه‌هایی ناراحت کننده و تاسف‌بار مواجه شدم.

وی با اشاره به گزارشی از بازدید خود گفت : مواجهه با انباشت زباله‌ها و استشمام بوی تعفن در ضلع غربی دریاچه، منظره‌ای نامناسب و شرم‌آور خلق کرده بود. محوطه‌ای خالی بین بوستان چیتگر و  دریاچه شهدای خلیج فارس بدون مدیریت باقی مانده است و تنها با دیواره‌ای از فنس و توری حد فاصل این دو مجموعه گردشگری تفکیک شده است.

عضو شورای شهر تهران افزود: بارها اعضای  شورا و مدیران شهری بر موضوع اجرای مدیریت یکپارچه شهری تاکید داشته‌اند ولی متاسفانه این موضوع حائز اهمیت در مجموعه شهرداری تهران که مدعی اجرای مدیریت یکپارچه شهری است، به هیچ عنوان رعایت نشده است و نشانه‌ای از این ادعا در بدنه شهرداری دیده نمی‌شود.

امانی ادامه داد: در حالیکه این محل می‌تواند فرصت بزرگی برای انتفاع شهروندان و بهره‌برداری شهرداری تهران باشد به معضل و تهدیدی بزرگ برای سلامت شهروندان به دلیل دپوی انبوه زباله تبدیل شده است و مجموعه‌های تحت امر از پذیرفتن مسئولیت اداره این محوطه خالی دارای ارزش گردشگری و درآمدزا، شانه خالی کرده‌اند.

وی در پایان گفت: از این دست فضاها که در مرزهای استحفاظی مناطق و یا سازمان‌های شهرداری تهران قرار دارد، در سطح شهر زیاد به چشم می‌خورد لذا فقدان اعمال مدیریت یکپارچه در بدنه شهرداری و رسیدگی به معضلات، بیش از پیش احساس می‌شود. درخواست می‌شود با توجه به اهمیت موضوع و در اجرای ماده هفتاد و سوم قانون شوراها مراتب را به عنوان تذکر به شهردار تهران ابلاغ کنید./ تسنیم

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر