کد خبر: 83429
A
اعضای شورای شهر مصوب کردند:

اعضای شورای اسلامی شهر تهران، سه خیابان را به نام شهید نرجس خانعلی زاده، شهید مهدی وریجی و لوریس چکناواریان به تصویب رساندند.

به گزارش دیده بان ایران؛ در جریان جلسه امروز شورا نامگذاری و تغییر نام معابر و اماکن عمومی شهر تهران در دستور کار قرار گرفت.

محمد جواد حق شناس در جریان بررسی صورتجلسه چهل و پنجم گفت: کادر درمانی کشور در ایام شیوع ویروس کرونا نشان دادند که از هیچ ایثار و فداکاری فرو گذار نخواهند کرد. کادر بهداشت و درمان کشور پزشکان و پرستاران در این ایام نشان دادند که در رابطه با انجام وظیفه تا تقدیم جانشان هم کم نمی‌گذارند و لذا کوچک‌ترین کاری که می‌شد کرد در رابطه با بزرگداشت این عزیزان نام گذاری معابری به نام آنها بود.

رئیس کمیسیون نامگذاری در ادامه به ذکر نام‌های پیشنهادی برای خیابان‌های مورد نظر پرداخت و گفت: میدانی بی نام و جدید الاحداث واقع در محدوده ۲۰ شهرداری تهران وجود دارد که پیشنهاد می‌شود به نام امام هادی (ع) مزین شود.

این پیشنهاد با موافقت اکثریت اعضای شورای شهر به تصویب رسید.

در ادامه پیشنهاد تغییر خیابان شهید فدایی در محدوده ۲۰ شهرداری تهران بنام پیشنهادی شهید محسن بهرامی بررسی شد که با موافقت اکثریت اعضا به تصویب رسید.

اعضای شورای شهر در ادامه پیشنهادی مبنی بر تغییر خیابان زرافشان شمالی در محدوده ۲ شهرداری تهران بنام شهیدان سلامت و همچنین خیابان زرافشان جنوبی در محدوده ۲ شهرداری تهران بنام پیشنهادی زرافشان را بررسی کردند که اعضای شورا پیشنهاد بازگشت به کمیسیون برای بررسی بیشتر را مطرح کردند.

همچنین حق شناس در ادامه بررسی نامگذاری معابر و خیابان‌ها پیشنهاد داد تا خیابان پنجم در محدوده بلوار ایوانک زرافشان شمالی در منطقه ۲ شهرداری تهران بنام پیشنهادی دکتر مهدی وریجی (با حفظ شماره) اختصاص یابد.

این پیشنهاد با موافقت اکثریت آرا به تصویب رسید.

در ادامه جلسه اعضای شورای شهر پیشنهاد نامگذاری خیابان هفتم در محدوده بلوار ایوانک زرافشان شمالی در منطقه ۲ شهرداری تهران بنام پیشنهادی پرستار نرجس خانعلی زاده را مطرح کردند که این پیشنهاد نیز با موافقت اکثریت آرا به تصویب رسید.

موارد بعدی پیشنهادات در حوزه پهنه رودکی بود. که یکی از این پیشنهادات در بوستان ارفع در محدوده خیابان حافظ واقع در منطقه ۱۱ شهرداری تهران است که پیشنهاد شد خیابان یکم این بوستان به بنام پیشنهادی لوریس چکناواریان تغییر نام یابد که با حداکثر آرا به تصویب رسید.

در پایان بررسی‌ها نیز تغییر نام بلوار شاهد واقع در منطقه ۱۵ شهرداری تهران بنام پیشنهادی شهیدان سجادیان و کوچه فروردین در محدوده خیابان شهید کلاهدوز واقع در منطقه ۳ شهرداری تهران بنام پیشنهادی اکبر زنجانپور) که هر دوی این پیشنهاد با حداکثر آرا در جلسه به تصویب رسید./ مهر

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر