کد خبر: 84155
A

رییس پزشکی قانونی اوکراین گفته که اجساد مسافران پرواز تهران-کیف بدون صندلی پیدا شده و این یعنی مسافران کمربند ایمنی را باز کرده و از جای خود بلند شده بودند. او این را نشانه وجود وحشت در کابین پیش از برخورد موشک می‌داند.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ رییس پزشکی قانونی اوکراین و عضو مرکز تحقیقات پزشکی قانونی این کشور گفته که بر اساس شواهد به دست آمده، مسافران پرواز PS752 تهران-کیف پیش از برخورد موشک به هواپیما از صندلی خود بلند شده بودند.

الکساندر رووین در مصاحبه با یک روزنامه اوکراینی گفته است: «وقتی هواپیما بلند می‌شود، همه مسافران باید کمربندهای ایمنی را ببندند. این قانون از ارتفاع دو هزارمتری تا زمانی که هواپیما به ارتفاع هشت هزار متری می‌رسد باید اجرا شود و در نتیجه تا رسیدن به ارتفاع هشت هزار متری همه مسافران باید کمربندهایشان را ببندند.»

این هواپیما پیش از رسیدن به ارتفاع هشت هزار متری ساقط شد.

رییس پزشکی قانونی اوکراین ادامه داده است: «این در حالی است که اجساد مسافران این هواپیما بر روی زمین همه بدون صندلی بود. روشنتر بگویم اگر مسافران کمربندهایشان را بسته بودند، بایستی با صندلی به بیرون پرتاب می‌شدند. درست همان چیزی که در پرواز MH17 مالزی [پروازی که بر اثر شلیک موشک بر فراز اوکراین سقوط کرد] روی داد. اما آن چیزی که ما در ایران دیدیم نشان می‌دهد که پیش از برخورد موشک به هواپیما داخل کابین وحشت و تشنج بوده است.»

بنا بر برداشت الکساندر رووین، به دلیل وحشت و اضطرابی که در کابین وجود داشته، مسافران کمربند ایمنی را علیرغم چراغ قرمز بسته‌ماندن کمربند، باز کرده و از صندلی خود بلند شده بودند. او می‌گوید که شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد داخل کابین آتش‌سوزی شده بوده و دود سیاه از منافذ به بیرون آمده بوده است./دویچه وله

بنابر این گزارش؛ این ادعا هنوز از سوی مقامات کشورمان پاسخ داده نشده است. 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر