کد خبر: 84828
A

مدیران ایران خودرو اعلام آمادگی کردند که در صورت همراهی شهرداری تهران تا پایان سال 800 اتوبوس و 300 مینی بوس تحویل شهرداری تهران دهند.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ پیروزحناچی، شهردار تهران دیروز در راستای مذاکره برای خرید اتوبوس و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی، دیداری با مدیران ایران خودرو داشت و در این جلسه با توصیف وضعیت شهرداری در حوزه حمل و نقل عمومی گفت: هشت سال است که اتوبوس جدیدی وارد ناوگان حمل و نقل عمومی تهران نشده و تلاش شهرداری بر این است که هر چه زودتر اتوبوس های جدید وارد شبکه حمل و نقل شهر تهران شود. دولت هم بر این موضوع تاکید دارد که در نزدیکترین زمان دستکم 500 دستگاه اتوبوس به سیستم حمل و نقل شهر تهران اضافه شود. 

 

شهردار تهران افزود: در صورتی که تولیدکنندگان داخلی ظرفیت تولید و تامین اتوبوس برای تجهیز شبکه حمل و نقل شهر تهران را داشته باشند، شهرداری تمایل دارد که این اتوبوس ها را از کارخانه های ایرانی تهیه کند اما در صورت نبود آمادگی در میان خودروسازان داخلی، مجبور به تلاش برای واردات از کشورهای دیگر است و می تواند زمینه مذاکره سایر کلانشهرها با خودرو سازان را نیز فراهم کند. 

 

بنا براعلام سایت شهر، در این جلسه مدیران ایران خودرو اعلام آمادگی کردند که در صورت همراهی شهرداری تهران تا پایان سال 800 اتوبوس و 300 مینی بوس تحویل شهرداری تهران دهند.

 

منبع: ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر