کد خبر: 86199
A

اکبر طبری: دست خالی بودن شاکی عمومی کنار سانسور گسترده دفاعیات من و وکیلم مغایر اخلاق است. تمام اتهامات کذب و بی‌پایه است.

به گزارش دیده بان ایران؛ دیروز هفتمین جلسه دادگاه اکبر طبری‌پور برگزار شد و نگاهی اجمالی داریم به آنچه در شش جلسه قبلی دادگاه رخ داد.

اکبر طبری، متهم ردیف اول متهم است به «فساد و اخذ رشوه، استفاده از اسناد مجعول، پولشویی، اعمال نفوذ با سوءاستفاده از روابط خصوصی از مستخدمین دولتی و تاثیر دادن نفوذ در اقدامات اداری و پرونده‌ها». 

  نماینده دادستان: «دایره اعمال نفوذ اکبر طبری در پرونده‌های بستگان، رجال سیاسی و متهمان کلان اقتصادی قابل‌توجه است». 

   حضور بیژن قاسم‌زاده، بازپرس سابق دادسرای فرهنگ و رسانه و بازپرس صادر‌کننده دستور فیلترینگ تلگرام به عنوان متهم ردیف یازدهم این پرونده. 

   حضور غلامرضا منصوری یکی از بازپرس‌های سابق دادسرای فرهنگ و رسانه به عنوان متهم ردیف نهم پرونده اکبر طبری که با رشوه ۵۰۰ هزار یورویی از کشور متواری شده است.

   طبری:چند سال خدمت صادقانه به قوه قضاییه داشته‌ام. روشن است این پرونده‌سازی‌ها و افترا زدن‌ها که اکثر آنها رسیدگی و مختومه شده، مربوط به ۱۰ یا ۱۵ سال گذشته است. تا این لحظه هیچ کدام از اتهامات را قبول ندارم و آقایانی که به عنوان متهم از آنها نام برده شده، موارد اتهامی اغلب‌شان ارتباطی به من ندارد. 

   طبری: آقای مشایخ با آقای نجفی می‌آمدند و مرا می‌دیدند جلسه نبود و ما مانند سه برادر بودیم. اگر من ۸۰۰ میلیارد هم بخواهم این برادرانم می‌دهند و اگر کل لواسان و کارخانه‌اش را بخواهم به نام من می‌کنند. این رفاقت است. اگر شما از این دوستان ندارید به من ارتباطی ندارد. 

   نماینده دادستان: طبری محبوب دل‌ متهمان بودند. 

 

  نماینده دادستان: طبری یک واحد از مجتمع تجاری سانا را به نام خود می‌خرد و واحد روبه‌رویی هم به نام پسر نجفی است که این ملک هم در تصرف طبری بوده؛ این واحد را به دخترش اجاره داده‌ و آن را برای کار عکاسی دختر‌ش در نظر گرفته بود. 

  وکیل طبری: موکلم در باب پروندهایی که سال‌ها مختومه شده و نمی‌داند محتویاتش چیست باید پاسخگو باشد. اتهاماتی به موکل بنده روا شده که متن کیفرخواست و اتهامات سراسر کذب است.

  فرهاد مشایخ، متهم ردیف سوم: منصوری با من تماس گرفت و گفت که شما در دادگاه بگو خودم پول را به عنوان قرض به منصوری پرداخت کردم؛ اما من پاسخ دادم که چرا باید این حرف را بزنم؟ نجفی گفته که منصوری مزاحم او شده و از او پول و ملک می‌خواهد که در ۵ نوبت جمعا ۵۰۰ هزار یورو به او دادیم اما باز هم قانع نشد.

 

  اکبر طبری اتهام «دریافت رشوه از مصطفی نیازآذری شامل ۵ قطعه زمین در بابلسر با پلاک‌های مندرج در پرونده» را رد کرد. 

  نماینده دادستان: ملک بابلسر بسیار مرغوب است و در سال ۹۸ ارزش ملک ۴۲ میلیارد تومان بود. این ملک سه طبقه دارد که همراه با استخر ۴ طبقه می‌شود. ۱۲ اتاق مستر در آن وجود دارد. حتی سرایدار ملک هم گفته حقوقش را از شخصی به نام حسینی دریافت می‌کرده مالک ملک هم حسینی است. در بررسی‌ها مشخص شد طبری خودش را به عنوان حسینی معرفی کرده است.

 

  وکیل طبری: ارزش اعلام شده برای ملک بابلسر «اغراق‌آمیز» است. این ملک به صورت غیررسمی به همسر موکل من انتقال یافت. موکل من در غیاب نیازآذری برای نظارت سرکشی می‌کرده تا ساختمان  زودتر آماده شود.

  نماینده دادستان: وکیل متهم که مدعی است موکلش در ۲۰ سال سر سوزنی تخلف مرتکب نشده، توضیح نمی‌دهد که موکل‌شان چرا بدون داشتن سمت و بدون تصریح به وکالت، به‌ جای همسرش در ۵ فقره اثر انگشت درج می‌کند؟

  کارشناس رسمی دادگستری و مطلع: طبری گفت که ملک برای خانمی است و امور ملک را پیگیری کن، من از ۵ سند تک برگ و نقشه جانمایی عکس گرفتم و طبری دستش را روی اسناد می‌گذاشت. طبری گفت با ثبت آنجا هماهنگ کردم، با شما همکاری کند.

 

   نماینده دادستان: نمی‌دانیم چرا متهمان اقتصادی با عریضه و فریضه‌ای در خدمت او و در دفترش حاضر می‌شدند و آقای طبری کارهای آنها را پیگیری می‌کرد، اما بازپرس ما را به جرم بی‌اعتنایی به توصیه‌های خلاف قانونش از خانه سازمانی بیرون کرد؟! چرا عریضه‌های مردم بیچاره را در خردکن می‌اندازد ولی کارهای متهمان اقتصادی را در خردکن نمی‌اندازد و پیگیری می‌کند و اگر بازپرس مقاومت کند، اخراجش می‌کند؟

  اکبر طبری: دست خالی بودن شاکی عمومی کنار سانسور گسترده دفاعیات من و وکیلم مغایر اخلاق است. تمام اتهامات کذب و بی‌پایه است.

  نماینده دادستان: دانیال‌زاده دارای 3 پرونده در دادسرای امنیت، دادسرای اقتصاد و دادسرای کارکنان دولت است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر