کد خبر: 86297
A

صبح امروز ناجا اعلام کرد که دوره آموزشی سربازی از یک ماه به دوماه افزایش یافت؛ مشمولان سردرگم شدند؛ نمی‌دانستند که آیا این تصمیم فقط مختص ناجاست یا نه؛ ارتش و سپاه و سایر نیروهای مسلح را هم شامل می‌شود; خبری که همین اینک از خروجی سایت ناجا برداشته شد.تکلیف در آخر چه شد؟

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ اردیبهشت ماه بود که فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه مراسم تکریم و معارفه فرمانده انتظامی قم در خصوص دغدغه و نگرانی خانواده سربازان اظهار داشت: در مراکز آموزشی نیروی انتظامی همه پروتکل‌های بهداشتی رعایت شده و مشمولان غربالگری وتست می‌شوند؛ اگر احیانا مواردی مشکوک باشد قرنطینه و رسیدگی پزشکی می‌شوند.

فرمانده ناجا عنوان کرد: دوره آموزشی با توجه به شیوع ویروس کرونا از دو ماه به صورت فشرده به یک ماه کاهش پیدا کرده است.

 

امیردریادار دوم غلامرضا رحیمی‌پور رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح از یک ماهه بودن دوره آموزش سربازی تا شهریور ماه خبر داد و گفته بود سربازان نگران دوره آموزشی نباشند چرا که طبق قرائن و شرایط موجود دوره آموزشی سربازی تا شهریور احتمالا یک ماهه خواهد بود.

روز گذشته نیز امیردریادار رحیمی‌پور در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها خبر از اجرای یک ماهه بودن دوره  آموزش سربازی تا شهریور ماه داده بود و اظهار داشت: با شیوع کرونا در کشور، ستاد کل نیروهای مسلح تصمیم به کاهش دوره مدت آموزش سربازی گرفت و در همین راستا به تمامی یگان‌ها و مراکز آموزشی اعلام شد که مدت دوره آموزشی سربازان به یک ماه کاهش یابد.

وی گفت:‌در حال حاضر تصمیم بر این است که این روند تا مهر ماه ادامه داشته باشد و پس از آن با توجه به شرایط در مورد این روند تصمیم‌گیری خواهد شد.س

 

از این اظهارات هنوز یک روز نگذشته بود که امروز صبح سردار حبیب‌الله جان‌نثاری معاون تربیت و آموزش ناجا از تغییر دوره آموزش رزم مقدماتی خبر داد و گفت: به دلیل ضرورت استفاده از کارکنان وظیفه در ماموریت‌های محوله و کیفی سازی آموزش‌ها با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی از امروز ۱۲ تیر ماه، دوره آموزش رزم مقدماتی سربازی از یک ماه به دو ماه تغییر یافت.

 

اعلام تغییر زمان دوره آموزش سربازی سؤالات بیشماری را در جمع سربازان ایجاد کرده است. بسیاری از آنها این سؤال را مطرح کردند که آیا این فقط تصمیم ناجا بوده و مختص پادگان‌ها و مراکز نیروی انتظامی است یا نه؛ شامل مراکز آموزشی ارتش، سپاه، وزارت دفاع و غیره هم خواهد شد.

پیگیری خبرنگار ما از مبادی مربوطه در مورد اخرین تصمیمات مدت زمان دوره اموزشی ادامه دارد گرچه خبر ناجا از سایت برداشته شده است اما باید منتظر ماند تا مبادی رسمی وضعیت دوره آموزشی در نیروهای مسلح را اعلام کنند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر