کد خبر: 86818
A

در شهرستان های استان مازندران ، از امروز جمعه ۲۰ تیر ماه اماکن تفریح تعطیل شده و برای سایر شهرستان ها نیز از ۲۱ تیر ماه این دستورالعمل قابل اجرا است و با متخلفان نیز برخورد خواهد شد.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران گفت که با افزایش آمار بیماران مبتلا به ویروس کرونا که بر اثر برخی عادی سازی رفتاری با این ویروس رخ داده ، پارک‌های شهری و جنگلی بین شهری استان بار دیگر تعطیل شده است.

مهدی رازجویان روز جمعه در گفت و گویی افزود : دستورالعمل ستاد استانی مقابله با کرونا برای بستن پارک ها و تفرجگاه های شهری و بین شهری استان به تمام شهرداری های استان ابلاغ شده و آنها موظفند تا از ورود شهروندان به این اماکن جلوگیری کنند.

وی توضیح داد : در شهرستان هایی که وضعیت قرمز کرونایی دارند ، از امروز جمعه ۲۰ تیر ماه این اماکن تعطیل شده و برای سایر شهرستان ها نیز از ۲۱ تیر ماه این دستورالعمل قابل اجرا است و با متخلفان نیز برخورد خواهد شد.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، در حال حاضر وضعیت شیوع کرونا در هفت شهرستان آمل ، بهشهر، بابل ، رامسر ، نوشهر ، محمودآباد و سوادکوه قرمز و وضعیت پنج شهرستان دیگر استان هم نارنجی است. مازندران ۲۲ شهرستان دارد.

معاون استاندار مازندران گفت : براساس مصوبه تازه ستاد استانی مقابله به کرونا ، تا اطلاع ثانونی پارک ها ، بوستان های شهری و بین شهری و پارک های جنگلی تعطیل است و بازگشایی مجدد آنها نیز منوط به دستورالعمل ستاد استانی مقابله با کروناست.

اسفند ماه سال گذشته هم با شیوع ویروس کرونا تمامی ۴۰ تفرجگاه مازندران شامل پارک های جنگلی ، بوستان های شهری و بین شهری به عنوان مراکز تجمع مردمی و برای جلوگیری از سرعت شیوع و انتقال بیماری تعطیل شده بود که تا اواسط اردیبهشت هم این وضعیت ادامه داشت.

استان مازندران که از نیمه اول اردیبهشت تا نیمه اول تیر ماه موفق شده بود روند نزولی شیوع ویروس کرونا را با همکاری مردم و تلاش درمانگران تجربه کند ، از یک هفته پیش شاهد افزایشی شدن شیوع بیماری و بستری بیماران بوده است که هر روز بیشتر می شود. کارشناسان و مسئولان بهداشت و درمان عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و برگزاری اجتماعات بویژه عروسی و آیین ختم و عزا را مهم ترین دلیل افزایشی شدن بیماری اعلام کردند.

در حالی که آمار بیماران کرونایی بستری در مازندران از حدود چهار هزار نفر در ماه اسفند به کمتر از ۳۰۰ طی ۲ ماه گذشته کاهش یافته بود ، ولی بر اساس تازه ترین گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل هم اکنون بیش از ۷۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های تحت پوشش این دانشگاه ها بستری هستند

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر