کد خبر: 89990
A

فرمانده یگان ویژه گفت: تا به امروز توانسته ایم ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر از کارکنان را با تاکتیک‌ها و روش‌های مدرن و به روز در موضوعات مختلف به ویژه مقابله با ناآرامی‌ها آشنا کنیم.

به گزارش دیده بان ایران؛ سردار حسن کرمی در جلسه‌ای که با حضور فرماندهان، معاونان و رؤسای یگان‌های ویژه برگزار شد، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم به خصوص سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: رسالت نیروهای مسلح به ویژه نیروی انتظامی صیانت و حفظ امنیت مردم شریف ایران اسلامی است، بهای امنیت امروز خون هزاران شهیدی است که در راه خاک و ناموس این کشور ریخته شده است.

وی با تاکید بر اینکه برای حفظ و پایداری امنیت موجود در جامعه باید توان رزمی و عملیاتی کارکنان ارتقا یابد، تصریح کرد: مقوله ارتقای آموزش و توان عملیاتی کارکنان در سطح نیروی انتظامی به خصوص یگان‌های ویژه با توجه به وظیفه حساس تأمین امنیت جامعه، در اولویت همه کارهاست، آموزش‌های نوین می‌تواند کمک شایانی در انجام مطلوب مأموریت‌های پلیس داشته باشد، این مهم باید سرلوحه کاری همه فرماندهان قرار بگیرد.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا ادامه داد: پلیس ویژه درسراسر کشور آمادگی این را دارد تا در جهت ارتقای توان رزمی و عملیاتی کارکنان فرماندهی انتظامی استان‌ها، تجربیات خود را به این عزیزان منتقل کند تا در مواقع لزوم با به کارگیری این آموزش‌ها که با روش‌های به روز برنامه‌ریزی و مدون شده است، بتوانند مأموریت‌های خود را به نحو احسن و مطلوب انجام دهند.

رئیس پلیس ویژه کشور با اشاره به اینکه بعد از شیوع ویروس کرونا، با تبیین شیوه نامه‌های بهداشتی، آموزش کارکنان حتی برای کم‌ترین زمان به تعویق نیفتاده است گفت: یگان ویژه نیروی واکنش سریع و عملیاتی است، مقوله آموزش از مباحث اصلی در روند کاری این نیرو قرار دارد، درهمین خصوص با برنامه‌ریزی دقیق و با رعایت همه جوانب بهداشتی و با استفاده از سیستم‌های ارتباط زنده تصویری تا به امروز توانسته‌ایم ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر از کارکنان را با تاکتیک‌ها و روش‌های مدرن و به روز در موضوعات مختلف به ویژه مقابله با ناآرامی‌ها آشنا کنیم.

پلیس ویژه با اقتدار در مقابل اراذل و اوباش می‌ایستد

سردار کرمی در بخش دیگری از سخنان خود آمادگی کارکنان یگان ویژه را در سطح مطلوبی ارزیابی و عنوان کرد: در هر عرصه‌ای که حتی یک نفر از کارکنان یگان ویژه وارد میدان شده است، توانسته وظیفه خود را به نحو مطلوبی انجام دهد، این نشان از آمادگی نیروهای یگان ویژه در مباحثی مانند، آمادگی جسمانی، آمادگی عملیاتی و علمی و بصیرتی دارد، این مهم باید کماکان مدنظر همه فرماندهان باشد تا ان شاء الله بتوانیم مأموریت‌های خود را به نحو مطلوب به سرانجام برسانیم.

این مقام ارشد انتظامی در خصوص طرح مبارزه با اراذل و اوباش یادآور شد: تأمین امنیت مردم یکی از وظایف اصلی نیروی انتظامی است، یگان‌های ویژه ناجا در طرح مبارزه با مخلان نظم وامنیت به ویژه اراذل و اوباش با هدف پیشگیری از ایجاد ناآرامی‌ها توسط همین افراد وارد میدان می‌شود.

وی امنیت مردم را خط قرمز نیروی انتظامی عنوان و تاکید کرد: پلیس جمهوری اسلامی ایران در کنار رأفت اسلامی با اقتدار در مقابل هر کس که بخواهد آرامش و آسایش مردم شریف ایران را بر هم بزند می‌ایستد، یگان‌های ویژه با آمادگی کامل در کنار فرماندهی انتظامی استان‌ها در طرح مبارزه با اراذل و اوباش با اقتدار همیشگی حضوری فعال پیدا می‌کند.

سردار کرمی در پایان گفت: مخلان نظم و امنیت جامعه و اراذل و اوباش این را بدانند که نیروی انتظامی و یگان‌های ویژه با اشرافیت کامل و دقیق اطلاعاتی در مقابلشان ایستاده و نخواهند گذاشت امنیت مردم دچار مشکل شود.

منبع: مهر

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر