کد خبر: 91170
A

عصر شنبه گذشته، راننده یک دستگاه پراید در حالی که از شدت ترس می لرزید، وحشت زده خود را به نیروهای گشت انتظامی کلانتری سپاد مشهد رساند و در حالی که زن جوان سرنشین خودرو را به ماموران انتظامی نشان می داد با کلماتی بریده بریده گفت: این زن، همدست زورگیرانی است که چند دقیقه قبل با دشنه به من حمله کردند و قصد داشتند اموالم را سرقت کنند اما من شیشه ها را بالا کشیدم و با زدن قفل مرکزی از چنگ آن ها گریختم!

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ عصر شنبه گذشته، راننده یک دستگاه پراید در حالی که از شدت ترس می لرزید، وحشت زده خود را به نیروهای گشت انتظامی کلانتری سپاد مشهد رساند و در حالی که زن جوان سرنشین خودرو را به ماموران انتظامی نشان می داد با کلماتی بریده بریده گفت: این زن، همدست زورگیرانی است که چند دقیقه قبل با دشنه به من حمله کردند و قصد داشتند اموالم را سرقت کنند اما من شیشه ها را بالا کشیدم و با زدن قفل مرکزی از چنگ آن ها گریختم!

راننده 50 ساله ادامه داد: درحالی که از شدت ترس همچنان پدال گاز را می فشردم تا از ترافیک شهری عبور کنم، همین زن جوان که به عنوان مسافر سوار خودروام شده بود با کوبیدن مشت به سر و صورتم قصد داشت مرا متوقف کند تا همدستانش که با دشنه های ترسناک در تعقیبم بودند اموالم را به سرقت ببرند ولی من با وجود این همچنان پدال گاز را فشردم تا به نیروهای گشت کلانتری رسیدم.

 به دنبال شکایت راننده مسافربر،بلافاصله نیروهای انتظامی زن 21 ساله را به دایره تجسس کلانتری منتقل کردند. این زن جوان که ابتدا خود را با نام مستعار «ریحانه» معرفی می کرد، گفت: جوانی که از مدتی قبل مرا به عقد موقت خودش درآورده است، مجبورم می کند تا به عنوان مسافر، سوار خودروهای شخصی مسافرکش شوم تا او و همدستانش از راننده زورگیری کنند.

زن جوان افزود: دقایقی قبل نیز من در کنار بولوار بهمن منطقه خواجه ربیع به انتظار طعمه ایستاده بودم که راننده پراید مقابلم توقف کرد من هم در حالی که مقصدم را اعلام می کردم طبق نقشه در صندلی جلو نشستم اما هنوز راننده حرکت نکرده بود که همسرم به اتفاق همدستانش در حالی که قمه به دست داشتند با این بهانه که «چرا ناموس مردم را سوار می کنی؟» روی سر راننده ریختند! ولی او که متوجه شد من هم با زورگیران همدست هستم، بلافاصله شیشه را بالا داد و قبل از آن که بتوانم پیاده شوم قفل مرکزی را زد و پدال گاز را فشرد! من که اوضاع را این گونه دیدم از ترس دستگیری به سر و روی راننده مشت کوبیدم تا مرا رها کند! ولی او از میان خودروها عبور کرد تا این که ناگهان خودروی گشت پلیس را مقابلم دیدم و فهمیدم که دیگر راه گریزی ندارم!

در پی اعترافات این زن جوان،  عوامل تجسس، مخفیگاه سه متهم دیگر پرونده را به محاصره درآوردند و آنان را نیز دستگیر کردند.

همسر 30 ساله زن جوان در بازجویی ها ضمن اعتراف به زورگیری با دشنه ،همسرش را عامل برنامه ریزی و طراح نقشه های سرقت معرفی کرد. در همین حال یکی از متهمان که حدود 50 سال دارد ، ادعا کرد زورگیران همدستش قبلا یک دستگاه گوشی هوشمند تلفن همراه سرقتی را برای فروش به او داده اند که قبول نکرده است! متهم دیگر این باند مخوف نیز ادعا کرد: من از ماجرای زورگیری اطلاعی نداشتم چون فکر می کردم دوستم با همسرش مشکل خانوادگی دارد به او کمک کردم اما الان فهمیدم که مرا فریب داده است!

براساس این گزارش، در حالی که دو قبضه دشنه از متهمان کشف شده است، بررسی های غیرمحسوس و پرونده های موجود در کلانتری ها نشان می دهد که احتمالا اعضای این باند مخوف با همین شیوه از رانندگان مسافربر دیگری نیز زورگیری کرده اند.

تحقیقات بیشتر برای کشف سرقت های خشن دیگر همچنان ادامه دارد.

منبع: خراسان

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر