کد خبر: 92289
A

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس گفت: کمیسیون قضایی به علت دیر تشکیل شدن نسبت به سایر کمیسیون‌ها از نظر زمانی عقب است. از این رو تمام سعی و تلاشش را می‌کند تا زمان‌های از دست رفته را جبران کند تا به سایر کمیسیون‌های مجلس برسد.

به گزارش دیده بان ایران؛ حسن نوروزی نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی درباره دستورکار کمیسیون قضایی اظهار داشت: اولویت مهم کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس مسئله اقتصادی، لایحه تجارت، دادگاه‌های تجارت، اجرایی کردن ثبت اموال مسئولین نظام و همچنین بحث تسریع اصل ۴۹ قانون اساسی است.


وی ادامه داد: در رابطه با اصل ۴۹ قانون اساسی که یک مصوبه‌ای در این موضوع وجود داشت کمیسیون قضایی مجلس یازدهم منتظر است که شورای نگهبان این قانون را تایید کند تا به مرحله اجرا دربیاید.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: کمیسیون قضایی مجلس با کش و قوس‌هایی که داشت بالاخره با کمک هیئت رئیسه مجلس تشکیل شد و حتی برخی از نمایندگان دوره دوم مجلس هم به این کمیسیون اضافه شده‌اند.

نوروزی تصریح کرد: کمیسیون قضایی به علت دیر تشکیل شدن نسبت به سایر کمیسیون‌ها از نظر زمانی عقب است. از این رو تمام سعی و تلاشش را می‌کند تا زمان‌های از دست رفته را جبران کند و به سایر کمیسیون‌های مجلس برسد.

وی با بیان اینکه کمیسیون قضایی در مجلس گذشته پرکار‌ترین کمیسیون بود، گفت: تمام سعی و تلاشمان را خواهیم کرد که در این مجلس هم جزء بهترین کمیسیون‌های باشم.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، در پایان بیان داشت: بعد از تعطیلات دو هفته‌ای مجلس اعضای کمیسیون قضایی دیداری با آقای رئیسی رئیس دستگاه قضا خواهد داشت تا هماهنگی‌های لازم در دو قوه صورت گیرد.

منبع: snn

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر