کد خبر: 92920
A

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران از آنچه کم‌کاری سازمان زیباسازی در بزرگداشت و اکران تصاویر محمدرضا شجریان در سطح شهر بیان کردند، به این سازمان تذکر دادند.

به گزارش دیده بان ایران، ناهید خداکرمی در تذکر پیش از دستور خود ضمن تسلیت درگذشت محمدرضا شجریان گفت: علاوه بر اندوه عمومی نسبت به درگذشت استاد شجریان، شاهد تفاوت و شکاف بین فرهنگ عمومی و رسمی کشور هستیم که نشان داد مردم چندین گام جلوتر از مسولان گام بر می دارند و خواسته هایشان گاه متفاوت از دستورالعمل های فرهنگ سازی رسانه ملی است .

وی با بیان اینکه شورای شهر بر مبنای خواسته مردم تهران شکل گرفته است و در این شرایط پاسخگویی به عواطف و نیازهای شهروندان کمترین کار است، گفت: یادمان باشد که تبلیغات محیطی مناسبتی ضمن انعکاس رویگرد فرهنگی شهروندان می تواند الگوساز سبک زندگی باشد و انتظار می رفت شهرداری به فوریت و وسیع فضای عمومی پایتخت را با تصویر و صدای شجریان عطرآگین کند که متاسفانه شاهد تعلل و کم کاری در این حوزه هستیم که قبلا در مورد آیت الله صانعی نیز چنین اتفاقی رخ داده بود.

خداکرمی ادامه داد: شهر تهران متعلق به مردم است و پیرایش شهر هم براساس نیاز و علایق مردم باید توسط شهرداری انجام شود و برای تسکین آلام مردم تهران و بزرگداشت مقام این استاد آواز می بایست تصویر و صدای استاد در شهر پخش می شد نه اینکه تعداد معدودی بلیورد و صفحات برای تصویر وی انتخاب شود که بر همین اساس به شهردار تذکر می دهم تا برای جبران تعلل هرچه سریعتر، دستور نصب تبلیغات محیطی بر ایستگاه مترو و بیلبوردهای محیطی بزرگراهی را صادر کند.

این تذکر توسط هفت عضو شورای شهر دیگر نیز امضا و به هیات رئیسه تحویل داده شد. که خداکرمی، میلانی، خلیل آبادی، میرلوحی، فراهانی، سالاری، حق شناس، آروین تذکر مذکور را امضا کردند.

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر