کد خبر: 93706
A

در روزهای اخیر خبر خودکشی یک دختر ۱۳ ساله در ارومیه در رسانه های محلی مطرح شده بود و برخی از این رسانه‌ها مدعی شدند که این دختر دانش آموز به دلیل عدم توانایی والدین در خرید موبایل یا تبلت برای بهره‌مندی از برنامه آموزش مجازی خودکشی کرده است.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ کمتر از دو هفته بعد از خودکشی محمد موسوی‌زاده، دانش آموز ۱۱ ساله اهل بندر دیر، به دلیل آنچه «فقر و نداشتن گوشی برای شرکت در کلاس‌های آنلاین» عنوان شد، این بار یک دانش‌آموز ۱۳ ساله پایه هشتم، به نام پرستو جلیلی آذر، در دهستان طلاتپه ارومیه به دلایلی مشابه و با خودکشی به زندگی خود خاتمه داد.

تا کنون دلیل اصلی مرگ این دانش آموز از سوی نهادهای ذی ربط مطرح نشده است. با این وجود امروز روابط عمومی آموزش و پرورش استان، اعلام کرد؛ با توجه به اتفاق ناگوار برای یکی از دانش آموزان منطقه نازلو ، ضمن ابراز تاسف از اتفاق ناگوار و اعلام همدردی و تسلیت به خانواده محترم معزی بنا به اعلام رییس آموزش و پرورش این منطقه، موضوع به طور جد از طریق مراجع ذی صلاح مورد پیگیری قرار دارد.

بر اساس اعلام رییس اداره آموزش و پرورش نازلو، نیز تا پایان سال تحصیلی گذشته ، این دانش آموز با حضور در مدرسه اقدام به ثبت نام و دریافت کتاب های خود کرده بود و با تعطیلی مدارس و تغییر روند آموزش دیگر در مدرسه حاضر نشده اما آموزش و پرورش منطقه این دانش آموز و سایر دانش آموز با شرایط مشابه را فراموش نکرده و پیگیر شرایط تحصیلی آنان بوده و است و ادعای خودکشی دانش آموز نازلوی ارومیه به دلیل نداشتن تبلت یا گوشی هوشمند، تکذیب می شود.

در ادامه آمده استل بر همین اساس با توجه به دوری این روستا از مدرسه ، با پیگیری های ارتباطی که توسط مدیر، معاون و معلمان مدرسه با یکی از اقوام دانش آموز صورت گرفته بود بنا به اذعان وی و مشاهدات عوامل اجرایی مدرسه، این دانش آموز از طریق تلویزیون مطالب آموزشی را فرا می‌گرفت و مدیر و معاون مدرسه نیز پیگیر این موضوع بودند.

همچنن این دانش آموز سال گذشته نیز از طریق تلویزیون و بسته های آموزشی ارائه شده و توانسته بود نمره قبولی را در مقطع هفتم اخذ کند.

 دی ماه سال 97 نیز، یک دختر دانش‌آموز مقطع پنجم ابتدایی در مدرسه شهید اصغرزاده شهر اورمیه، اقدام به خودکشی با (مصرف دارو) کرد و در محوطه مدرسه بی‌هوش و نهایتا در مسیر انتقال به بیمارستان جان باخت.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر