کد خبر: 94032
A

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: سن موارد فوتی ناشی از کرونا در استان مرکزی کاهش یافته است.

به گزارش دیده بان ایران؛ دکتر علی علیمحمدی ششم آبانماه در ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان مرکزی در خصوص میزان ابتلا و فوت ناشی از کرونا در هفته پایانی مهرماه در استان بیان کرد: در بازه زمانی مذکور در دانشگاه علوم پزشکی اراک ۱۰۶۳ مورد مثبت شناسایی شد که ۱۹۱ مورد بستری شدند و ۸۷۲ مورد نیز سرپایی درمان خود را دریافت کردند.

وی تعداد موارد مثبت شناسایی شده در شهرستان های استان را این چنین عنوان کرد: در آشتیان ۱۶ نفر، در اراک ۸۹۳ نفر، در تفرش ۱۹ نفر، خنداب ۱۷ مورد، دلیجان ۳۰ نفر، شازند ۳۱ نفر، فراهان ۲۲ نفر، کمیجان ۱۸ نفر و محلات ۱۷ نفر به کرونا مبتلا شده اند.

علیمحمدی تعداد موارد فوتی در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی اراک را ۶۲ نفر دانست و افزود: در آشتیان یک نفر، اراک ۳۶ نفر، خنداب یک مورد، دلیجان هفت مورد، شازند ۸ مورد، فراهان دو مورد، کمیجان ۴ مورد، محلات سه نفر جان خود را از دست دادند که ۳۷ مورد مردان و ۲۷ مورد خانم ها بودند.

وی اظهارکرد: در این مدت در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی اراک ۵۷.۵ درصد معادل ۶۱۱ نفر مردان و ۴۲.۵ درصد برابر با ۴۵۲ نفر زنان به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

علیمحمدی گفت: از ۱۰۶۳ نفر ابتلا در دانشگاه علوم پزشکی اراک، در بازه سنی یک تا ۹ سال هشت نفر، ۱۲ مورد ۱۰ تا ۱۹ سال، ۱۶۴ مورد ۲۰ تا ۲۹ سال، ۲۹۵ نفر ۳۰ تا ۳۹ سال، ۱۸۷ مورد ۴۰ تا ۴۹ سال، ۱۱۳ مورد ۵۰ تا ۵۹ سال، ۱۰۶ نفر ۶۰ تا ۶۹ سال، ۸۰ نفر در سن ۷۰ تا ۷۹ سال، ۵۳ نفر ۸۰ تا ۸۹ سال و ۱۱ نفر بالای ۹۰ سال بوده اند.

وی در خصوص تفکیک شغلی مبتلایان در این دانشگاه تصریح کرد: ۲۶۲ نفر خانه دار(۱۳۶ نفر زیر ۶۰ سال و ۱۲۶ نفر بالای۶۰ سال)، ۲۵۹ نفر کارمند، ۹۰ نفر بازنشسته، ۹۱ نفر شغل آزاد، ۲۳ نفر محصل و دانشجو، ۱۲۳ نفر کادر بهداشت و درمان، ۲۵ نفر کارگر، ۱۳ نفر سرباز و نظامی و ۱۲۷ مورد سایر مشاغل بوده است.

وی اضافه کرد: ۲۱۰ نفر از مبتلایان دارای بیماری زمینه ای بودند و باقی بیماری خاصی نداشتند و در سنین ۳۰ تا ۳۹ سال و ۴۰ تا ۴۹ سال هر کدام یک نفر، ۵۰ تا ۵۹ سال ۹ نفر، ۶۰ تا ۶۹ سال ۱۳ نفر و ۷۰ تا ۷۹ سال ۱۷ نفر و ۸۰ تا ۸۹ سال ۱۷ نفر جان خود را از دست دادند و این آمار حاکی از آن است که سن موارد فوتی کاهش یافته است.

علیمحمدی گفت: به ترتیب در شهرستان های ساوه و زرندیه، زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی ساوه در هفته پایانی مهرماه، ۷۳۹ نفر و ۱۰۹ نفر به کرونا مبتلا شده اند و ۲۰ نفر شامل ۱۱ مورد مرد و ۹ مورد زن نیز جان خود را از دست دادند.

وی گفت: در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی ساوه ۵۱ درصد ابتلا مربوط به مردان و ۴۹ درصد مربوط به زنان بوده است که از کل مبتلایان ۳۱۶ نفر بیماری زمینه ای داشتند.

علیمحمدی در خصوص رنج سنی ابتلا بیان کرد: در شهرستان های ساوه و زرندیه چهار نفر در سن ۱۰ تا ۱۹ سال، ۱۷۴ نفر ۲۰ تا ۲۹ سال، ۱۸۵ نفر ۳۰ تا ۳۹ سال، ۱۳۸ نفر، ۴۰ تا ۴۹ سال، ۱۱۸ نفر ۵۰ تا ۵۹ سال، ۹۳ نفر۶۰ تا ۶۹ سال، ۷۴ نفر۷۰ تا ۷۹ سال، ۴۱ نفر ۸۰ تا ۸۰ سال و ۸ نفر بیش از ۹۰ سال به ویروس مبتلا شدند.

وی گفت: در ساوه و زرندیه، ۸۹ خانم خانه دار زیر ۶۰ سال، ۲۱ نفر خانم خانه دار بالای ۶۰ سال، ۸ کارمند، ۴۹ نفر بازنشسته ۲۸ نفر شغل آزاد، ۱۷ نفر کارکنان بهداشت و درمان، ۹ نفر محصل و دانشجو، هفت نفر سرباز و نظامی و ۴۱ نفر کارگر مورد مثبت کرونا شناسایی شدند، همچنین در سنین ۵۰ تا ۵۹ سال یک نفر، ۷۰ تا ۷۹ سال ۱۰ نفر، ۸۰ تا ۸۹ سال ۷ نفر و ۲ نفر بالای ۹۰ سال جان باختند.

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اراک با اشاره به شناسایی ۶۸ مورد مثبت و سه مورد فوتی(هر سه مرد) در شهرستان خمین افزود: ۵۵ درصد ابتلا معادل ۳۷ نفر زنان و ۴۵ درصد معادل ۳۱ نفر مردان بوده اند که ۴۲ نفر بیماری زمینه ای داشتند.

وی گفت: در این شهرستان یک نفر در سنین ۱۰ تا ۱۹ سال، ۸ نفر در سن ۲۰ تا ۲۹ سال، ۹ نفر ۳۰ تا ۳۹ سال، ۱۱ نفر ۴۰ تا ۴۹ سال، ۶ نفر ۵۰ تا ۵۹ سال، ۱۱ نفر ۶۰ تا ۶۹ سال، ۹ نفر ۷۰ تا ۷۹ سال، ۱۱ نفر ۸۰ تا ۸۹ سال و ۲ نفربالای ۹۰ سال طی هفته پایانی مهرماه به ویروس مبتلا شدند.

علیمحمدی در خصوص شغل افراد ابتلا یافته در خمین گفت: در این راستا ۱۰ خانم خانه دار زیر ۶۰ سال، ۱۱ خانم خانه دار بالای ۶۰ سال، سه سالمند، ۱۳ بازنشسته، یک نفر شغل آزاد، یک محصل یا دانشجو، ۱۹ نفر از کادر بهداشت و درمان به ویروس مبتلا شدند.

وی افزود: از مجموع ۱۹۷۹ مورد ابتلا در استان مرکزی، ۱۰۷۴ نفر(۵۴.۲ درصد) مردان و ۹۰۵ نفر(۴۵.۸ درصد) زنان بوده اند و در واقع بیشترین رنج ابتلا در سنین ۳۰ تا ۳۹ سال با ۴۸۹ نفر گزارش شده است و ۵۶۷ نفر دارای بیماری زمینه ای و ۱۴۱۱ نفر فاقد بیماری زمینه ای بودند.

علیمحمدی ۶۰ درصد موارد فوتی در استان مرکزی در هفته پایانی مهرماه را از میان مردان دانست و افزود: در زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی اراک ۵۳ درصد موارد فوتی، ۹۰ درصد متوفیان در زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی ساوه و ۱۰۰ درصد جان باختگان در زیرمجموعه دانشکده علوم پزشکی خمین دارای بیماری زمینه ای بوده اند.

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر