کد خبر: 96064
A

در طی چند سال گذشته نهنگ های بسیار زیادی در خلیج فارس تلف شده اند کارشناسان در خصوص علل تلف شدن نهنگ ها توضیحاتی را ارائه دادند

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست درباره علت مرگ نهنگ‌ها در سواحل خلیج فارس توضیح داد.

داود میرشکار مدیرکل دفتر زیست بوم های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست  با اشاره به لاشه نهنگی که هفته اخیر در ساحل سیمرغ جزیره کیش یافت شده بود، اظهار کرد: این لاشه نهنگی که در ساحل سیمرغ کیش پیدا شده بود، نهنگ از نوع براید بود که طولش ۱۴ متر است و بررسی‌ها نشان می‌دهد که زمان زیادی از مرگش گذشته است.

او درباره علت مرگ این نهنگ، مطرح کرد: به دلیل اینکه مدت زمان زیادی از مرگ این نهنگ گذشته بود، قسمتی از بدن متلاشی شده بود بنابرهمین علت مرگ آن مشخص نشد، باید قبل از اینکه او دفن می شد آن را مدیریت می کردند تا علت مرگ مشخص شود.

مدیرکل دفتر زیست بوم های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: لاشه این نهنگ با اصول بهداشتی در ساحل دفن شده است و پس از مدتی با انجام تمهیداتی اسکلت آن به موزه کیش اهدا می شود.

میرشکار با اشاره به اینکه در طی سال های اخیر نهنگ های متعددی در ایران تلف شده اند، بیان کرد: علل های مختلفی از جمله آلودگی دریا، تورهای صیادی، برخورد با پروانه کشتی و غیره می تواند دلیل از بین رفتن و تلف شدن نهنگ ها شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر