کد خبر: 97600
A

اتفاقاً در ماجر ای سرباز بابلی، این سرباز وطیفه شناس باید در مقام دفاع از سایر سربازان این موضوع را پیگیری نماید تا دیگر هیچ مقام مسئولی به خودش اجاره توهین و دست درازی به مقام شایسته سربازی وطن را ندهد.

به گزارش دیده بان ایران؛  پس از انتشار خبر ضرب و شتم سرباز بابلی توسط یک قاضی در شبکه های اجتماعی که بار دیگر موضوع بی دفاع بودن سربازان وظیفه را مطرح کرد.  رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به رضایت شخصی سرباز بابلی از فردی که رفتار نامناسبی او داشت، گفت: ستادکل نیروهای مسلح رسیدگی به این موضوع را وظیفه خود می‌داند و درهمین راستا موضوع به ریاست قوه قضاییه نیز منعکس شده و ما منتظر اعلام نتیجه از سوی ایشان هستیم.

امیر غلامرضا رحیمی پور درباره آخرین جزییات ضرب و شتم سرباز بابلی گفت: اداره سرباز ستادکل نیروهای مسلح پس از اینکه از این موضوع با خبرشد، بلافاصله اقدامات خود برای رسیدگی به آن را آغاز کرد.

وی با بیان اینکه متاسفانه در پیگیری‌های بعدی مشخص شد که گزارش واصله درست است، ادامه داد: بلافاصله درخواست دادیم تا جلسه‌ای با حضور ریاست دادگستری استان مازندران، کارمند خاطی و سرباز جوان و خانواده‌اش تشکیل شود و در آن جلسه فرد خاطی از سرباز عذرخواهی کرد و موضوع از جنبه شخصی حل و فصل شد.

امیر رحیمی پور با بیان اینکه اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح همچنان در حال پیگیری است، گفت: ستادکل نیروهای مسلح رسیدگی به این موضوع را وظیفه خود می‌داند، درهمین راستا موضوع به ریاست قوه قضاییه نیز منعکس شده و ما منتظر اعلام نتیجه از سوی ایشان هم هستیم.

وی تاکید کرد: این سرباز به وظیفه خود عمل کرده و اتفاقا وظیفه‌اش را نیز به درستی انجام داده است. او در حین انجام وظیفه لباس نظامی و خدمت به تن داشته و به همین دلیل موضوع از جنبه و بعد سازمانی نیز درحال پیگیری است.

اما نکته مهمی که در اینجا حائز اهمیت است این است که در بسیاری از موارد شنیده شده است که برخی مسئولان به خود این اجازه را می دهند که هرآنچه که می خواهند علیه سرباز وظیفه به کار بگیرند و متاسفانه سرباز هم برای جمع شدن موضوع لب به شکایت باز نمی کند.

اتفاقاً در ماجر ای سرباز بابلی، این سرباز وطیفه شناس باید در مقام دفاع از سایر سربازان این موضوع را پیگیری نماید تا دیگر هیچ مقام مسئولی به خودش اجاره توهین و دست درازی به مقام شایسته سربازی وطن را ندهد.

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر