کد خبر: 98382
A

رئیس اینترپل ترکیه از آمادگی همکاری با پلیس ایران خبر داد و در زمینه های مختلف برای کاهش جرائم با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ سردار هادی شیرزاد؛ رئیس پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی با لطفی چیچک؛ رئیس اینترپل ترکیه به صورت ویدئو کنفرانس با حضور افسران رابط پلیسهای دو کشور گفت‌و گو کردند.

شیرزاد در این دیدار ویدئو کنفرانسی، ضمن اشاره به همسایگی جمهوری اسلامی ایران و کشور ترکیه، اظهار کرد: روابط میان پلیس جمهوری اسلامی ایران و پلیس ترکیه حسنه است و در سالهای اخیر شاهد تعاملات پلیسی مطلوبی میان دو کشور بوده‌ایم.

وی افزود: پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، با اقتدار، هوشمندی و حرفه‌ای‌گرایی به دنبال انجام مأموریتهای محوله و توسعه روابط پلیسی دیپلماسی برای برخورد قاطعانه با متهمان بین‌المللی است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: امروز با تهدیدات و آسیبهای مختلفی مواجه هستیم و یکی از راهکارهای عبور از مشکلات و معضلات، تقویت تعاملات و همکاری‌های مشترک است و در این میان جمهوری اسلامی ایران با کشور ترکیه همکاری‌های مشترکی در حوزه پلیسی و انتظامی دارد.

رئیس پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی با تأکید بر لزوم تقویت تعاملات میان دو کشور ادامه داد: برخورد با جرایم سازمان‌یافته، مقابله با قاچاق کالا، مبارزه با مواد مخدر، مقابله با گروهکهای تروریستی و قاچاق انسان می‌تواند محور فعالیتهای مشترک دو کشور ایران و ترکیه باشد.

اینترپل آنکارا خواستار ارتقای سطح روابط پلیسی با ایران

در ادامه این گفت‌وگو، رئیس اینترپل ترکیه با اشاره به مرز مشترک دو کشور خاطرنشان کرد: پلیس ترکیه نیز خواهان برخورد با متهمان بین‌المللی بوده و در این راستا آماده هرگونه همکاری با پلیس جمهوری اسلامی ایران هستیم.

وی ضمن اشاره به ضرورت شناخت محورهای مشترک با هدف برخورد قاطعانه با متهمان بین‌المللی، بیان کرد: تقویت همکاری‌ها در راستای مبارزه با جرایم سازمان‌یافته می‌تواند بستری مناسب برای استرداد متهمان تحت تعقیب بین‌المللی هر دو کشور باشد

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر