کد خبر: 98575
A

مرد جوان که در درگیری دسته جمعی در ورامین خواهرزاده‌اش را کشته امروز دادگاهی شد

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ مرد جوان در دادگاه به درگیری خونین با خواهرزاده اش اعتراف کرد اما اظهارات ضد و نقیضی را مطرح کرد. به این ترتیب برای وی و سایر شرکت کنندگان در درگیری کیفرخواست صادر و آنها در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند.
 
در ابتدای جلسه پدر و مادر قربانی که قیم فرزند خردسال وی هستند برای متهم حکم قصاص خواستند. مادر قربانی گفت :برادرم بی رحمانه و با ضربه های قمه پسرم را کشت و به همین خاطر حاضر به گذشت نیستم .

 

وقتی رضا روبه روی قضات ایستاد گفت: قبول دارم در دعوا شرکت کردم اما من قصد قتل خواهرزاده ام را نداشتم و نمی‌دانم ضربه‌ای که به خواهر زاده ام زدم موجب مرگش شده یا نه .

 

وی در تشریح جزئیات ماجرا گفت : من به تازگی خانه ای خریده بودم که کولر نداشت. به خانه قبلی رفته بودم تا کولر گازی را باز کنم و به خانه جدید بیاورم. وقتی مقابل در رسیدم همسرم را هراسان مقابل در دیدم که می‌گفت خواهرزاده هایم به خانه من حمله ور شده اند و همسرم از ترسش خانه را ترک کرده بود.

 

من همان موقع داخل خانه رفتم و با خواهرزاده هایم و چند نفر از دوستانش روبه رو شدم .آنها همگی شمشیر و قمه داشتند که به سمتم حمله ور شدند.ما قبلا بر سر ارث و میراث با هم اختلاف داشتیم.

 

وی ادامه داد: امیر با قمه به من حمله کرد و چند ضربه به من زد .همان موقع روی زمین نشستم و قمه را برداشتم و ضربه ای به سمت او زدم اما نمیدانم قمه به کجا برخورد کرد.

 

قاضی پرسید :در پلیس آگاهی اظهارات ضد و نقیضی را مطرح کرده ای. قبلا گفته بودی خواهر زاده ام را زدم اما قصد قتل نداشتم و بار دیگر مطرح کردی نمی‌دانم چه کسی او را کشته است. علت این تناقض گویی ها چیست؟ که متهم پاسخ داد: باور کنید حقیقت را می‌گویم. من قمه را از روی زمین برداشتم اما نمی‌دانم ضربه به کجا برخورد کرد. من قصد کشتن خواهرزاده ام را نداشتم. تعداد زیادی در این دعوا شرکت داشتند و ممکن است یکی از آنها خواهرزاده‌ام را کشته باشد .من آنروز مواد کشیده و قرص مصرف کرده بودم و حال خودم را نمی‌فهمیدم .

 

نزاع خونین در ورامین منجر به قتل شد

 

سپس سایر شرکت کنندگان در نزاع منجر به قتل که همگی با قرار وثیقه آزاد بودند از خود دفاع کردند.

 

برادر متهم گفت: وقتی خواهرزاده هایم و دوستانشان به خانه برادرم حمله ور شدند ما دستمان خالی بود. آنها شمشیر و قمه در دست داشتند. من اتهام شرکت در نزاع را قبول دارم اما ضربه ای به مقتول نزدم.

 

برادر قربانی نیز گفت : من و برادرم قبلا با خواهرزاده هایم اختلاف داشتیم و پرونده ای در دادسرای ورامین داریم .ما مقابل خانه امیر رفته بودیم تا نامه ای را به او بدهیم . اما او و برادرش با قمه به ما حمله ور شدند .حتی یکی از دوستان او اسلحه در دست داشت که ما را تهدید به مرگ کرد. او قبلا هم یک زن باردار را تهدید به مرگ کرده و موجب سقط جنین وی شده بود.

 

این متهم ادامه داد: دوربین مدار بسته یک فروشگاه صحنه درگیری ما ضبط کرده که نشان می دهد خواهرزاده هایم قمه و چاقو در دست داشتند. اماآنها بعد از کشته شدن امیر به صاحب مغازه پول دادند تا فیلم های دوربین مداربسته را پاک کند .آنها می خواهند حقیقت را پنهان کنند تا برارم اعدام شود.

 

با پایان دفاعیات متهمان، قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر