کد خبر: 99677
A

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه سند تحول قضائی زیر نظر نخبگان تدوین شد،گفت:البته این سند نیاز به ارتقا دارد.

به گزارش دیده بان ایران؛ حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه در مراسم افتتاح زیرساخت احراز هویت برخط قوه قضائیه اظهار داشت: در گام دوم انقلاب با توجه به اقتضائات زمانی و شناسایی نقاط قوت و ضعف و همچنین ارتقای توان علمی کشور، نیاز به تحولاتی در بخش‌های مختلف قوه قضائیه احساس می‎‌شد که برای نیل هرچه سریع‌تر و جامع‌تر به این تحولات، سندی تدوین گردید. این سند در راستای تکالیف قانونی قوه قضائیه و مسئولیت‌های دستگاه قضا ذیل اهداف نظام جمهوری اسلامی است.

معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: برای تهیه و تدوین سند تحول قضائی، از همه صاحبنظران و نخبگان در داخل و خارج از قوه قضائیه اعم از نخبگان و متخصصان حوزوی و دانشگاهی در رشته‌های مختلف استفاده شد؛ همچنین باید یادآوری کنیم که سند تحول قوه قضائیه که تدوین و ارائه شده است، نیاز به تکمیل و ارتقا دارد و راه برای تکمیل و ارتقای این سند باز است.

وی تصریح کرد: احراز هویت برخط یکی از خدمات الکترونیکی سریع، کم هزینه و همراه با تکریم مردم است؛ چه کسانی که دادخواست حقوقی می‌دهند و چه طرف دعوای شاکی و خواهان، در ابتدا باید هویت آن‌ها محرز شود.

وی تاکید کرد: اقدامات الکترونیکی یک زنجیره است؛ تا به امروز تعدادی از حلقه‌ها انجام شده که بایستی این حلقه‌ها تکمیل و به هم متصل شوند و اگر زنجیره دولت الکترونیکی به معنای عام در کل کشور تکمیل شد نتیجه آن برای مردم ملموس و محسوس خواهد بود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر