کد خبر: 54280
A

بنا به اعلام دکتر حمید میرزاده استاد دانشگاه صنعتی امیر کبیر و دبیر سیزدهمین سمینار بین المللی علوم و تکنولوزی پلیمرها (ISPST 2018)با تمرکز بر علوم و تکنولوژی پلیمرها برای اولین بار بعد از انقلاب در سال 1365 و در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد. تا به حال پنج دوره­ی این سمینار در این دانشگاه برگزار شده و امسال برای ششمین بار میزبان ISPST خواهد بود. رشته ­ی پلیمر از قبل از انقلاب در پلی تکنیک تهران بنیان گذاری شد و تا کنون این رشته در این دانشگاه جایگاه ملی و بین المللی بالایی داشته است. البته ISPST در دوره­های قبلی در دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه شیراز و پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی نیز برگزار شده است. انجمن پلیمر ایران ، دانشگاه صنعتی امیر کبیر و پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران همواره برگزار کننده اصلی این سمینار بین المللی هستند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران بنا به اعلام دکتر حمید میرزاده استاد دانشگاه صنعتی امیر کبیر و دبیر سیزدهمین سمینار بین المللی علوم و تکنولوزی پلیمرها (ISPST 2018)با تمرکز بر علوم و تکنولوژی پلیمرها برای اولین بار بعد از انقلاب در سال 1365 و در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد. تا به حال پنج دوره­ی این سمینار در این دانشگاه  برگزار شده و امسال برای ششمین بار میزبان ISPST خواهد بود. رشته ­ی پلیمر از قبل از انقلاب  در پلی تکنیک تهران بنیان گذاری شد و تا کنون این رشته در این دانشگاه جایگاه ملی و بین المللی بالایی داشته است. البته ISPST در دوره­های قبلی  در دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه شیراز و پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی نیز برگزار شده است. انجمن پلیمر ایران ، دانشگاه صنعتی امیر کبیر و پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران همواره برگزار کننده اصلی این سمینار بین المللی هستند.

 

اکنون در آستانه­ی برگزاری سیزدهمین دوره­ ی آن در دانشگاه صنعتی امیر کبیر هستیم که با توجه به  دغدغه­ های زیست محیطی جهان امروز با موضوع سامانه های پلیمری هوشمند و هماهنگو دوستدار محیط زیست با عنوان Ecofriendly  and smart polymer systems برگزار خواهد شد.

باید در نظر گرفت که پلیمرها زندگی امروز بشری را بسیار مرفه ساخته اند و زندگی بدون آن ها سخت خواهد شد. اما در عین حال نباید از خطرات زیست محیطی که ضایعات این مواد در طبیعت و اکو سیستم حیاتی برای انسان امروز ایجاد کرده نیز غافل شد. یکی از اهداف اصلی این سمینار پیشنهاد راه حل ها ی علمی و تکنیک های کاهش زیان ضایعات پلیمری در اکو سیستم حیاتی است. البته دانشمندان این رشته با حضور دانشجویان خود و نیز صاحینظران صنعت با آخرین تحولات ملی و جهانی در این زمینه مهم علمی و صنعتی آشنا و از دست آورد ها ی یکدیگر باخبر خواهند شد.

 

حدود 536 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد که 112 سخنرانی و 377 پوستر در طی برگزاری همایش ارایه می شود.

قرار است کتاب این سمینار توسط ناشر بین المللی Springer/Nature   شود.

70 داور از دانشگاه های مختلف کشور نیز برای داوری مقالات و پوسترها همکاری کرده اند.

انتظار ما این است که به طور میانگین 600 نفر در همایش حضور داشته باشند.

از 10 سخنران کلیدی 6 نفر خارجی هستند. به طور کلی سخنرانانی از کشورهای نروژ، کانادا، آلمان، اتریش، پاکستان و عراق وآمریکا در همایش حضور خواهند یافت. نام و محور های سخنرانی و برنامه ی کامل همایش در آدرس www.ispst.ir قابل دسترسی است که علاقمندان می توانند مراجعه و بر حسب حوزه های تخصصی خود دنبال کنند.

در روز اختتامیه همایش و پس از معرفی مقالات و پوسترهای برتر و قدردانی از پیشکسوتان عرصه علوم و تکنولوژی پلیمرها ، برنامه­ی کنفرانس آتی که در سال 2020 برگزار خواهد شد عنوان می­شود.

اسپانسرهای این دوره ISPST پتروشیمی جم، گروه صنعتی بارز، شرکت اورند پلاستیک و انجمن صنفی  مهندسین شیمی و پلیمر هستند که کمال همکاری را با ما به عمل آوردند تشکر میکنم. البته همکاران زیادی در این سمینار فعال هستند که بجای خود در مراسم سمینار از تلاش های ایشان قدردانی خواهد شد.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر