کد خبر: 108148
A

قیمت بیت کوین در بازار امروز سقوط بیش از 12 درصد سقوط کرد. بازار رمزارزها امروز یک دست قرمزپوش بودند و در این میان گفته می شود در کمتر از یک ساعت 349 میلیون دلار از بیت کوین خارج شده است. اما علت ریزش بیت کوین امروز چه بود؟

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ یورونیوز نوشت؛ پس از آنکه سه انجمن مالی در چین روز چهارشنبه به استناد تصمیم دولت اعلام کردند استفاده از رمز ارزها در معاملات مجاز نیستند و به سرمایه‌گذاران نسبت به خرید و فروش آنها هشدار دادند، ارزش بیت‌کوین برای اولین بار در بیش از ۳ ماه گذشته به زیر ۴۰ هزار دلار سقوط کرد.

ضربه جدید به ارزش بیت‌کوین در حالی وارد می‌شود که یک هفته پیش از این نیز اظهار نظر ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا در این باره که به دلیل آثار منفی استخراج بیت‌کوین بر محیط زیست، شرکتش دیگر این رمزارز را در قبال فروش خودرو نمی‌پذیرد، باعث افت ۱۰ درصدی بهای بیت‌کوین شده بود.

چین از سال ۲۰۱۹ میلادی معامله رمزارزها را با هدف مبارزه با پولشویی در داخل سرزمینش همچنین جلوگیری از انتقال پول نقد به خارج از کشور ممنوع کرده است.

در بیانیه مشترک سه انجمن مالی این کشور یعنی انجمن خدمات مالی اینترنتی، انجمن بانکداری و انجمن پرداخت و تسویه چین آمده است که «بهای رمزارزها ابتدا سر به فلک کشیده و دوباره بشدت سقوط کرده و فعالیت سوداگران در این بازار دوباره به جای اول برگشته است.»

این بیانیه هشدار می‌دهد که چنین نوسانات قیمتی «بطور جدی امنیت مالی مردم را به خطر می‌اندازد و نظم اقتصادی و مالی را مختل می‌کند».

این بیانیه که توسط «بانک خلق چین» در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، به مردم در قبال پیش بینی‌ها و اظهار نظرهای سوداگران هشدار می‌دهد و اعلام می‌دارد که «ضررهای ناشی از این دست سرمایه‌گذاری‌ها برعهده خود سرمایه گذاران است» و هیچ قانونی در چین از آنها حمایت نمی‌کند.

بیانیه یک بار دیگر تاکید می‌کند که هرگونه ارئه خدمات در موضوع رمزارزها به مشتریان از سوی موسسات مالی در چین غیرقانونی است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر