کد خبر: 109130
A

۵۰۰ میلیون تومان در سال های ۹۴ تا ۹۵ پول خرید یک واحد خانه صد متری در مرکز تهران بود؛ حالا رهن یک واحد مسکونی در همان منطقه است!

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛۵۰۰ میلیون تومان در سال های ۹۴ تا ۹۵ پول خرید یک واحد خانه صد متری بوده است چراکه درآن سال ها میانگین قیمت مسکن در تهران متری ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بوده است اما این روزها ۵۰۰ میلیون تومان برای رهن خانه در مناطق بالاشهر تهران نیز کافی نیست و به عنوان مثال در حال حاضر رهن کامل یک واحد مسکونی ۱۵۰ متری در منطقه سعادت آباد تهران یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پول می خواهد.

طبق بررسی های صورت گرفته با ۵۰۰ میلیون تومان می شود یک واحد ۱۴۵ متری در شهرک نفت را رهن کامل کرد و گفتنی است که اجاره چنین واحدی ماهانه ۸ میلیون تومان پول می خواهد و در منطقه جردن نیز با ۵۰۰ میلیون تومان می شود تنها پول پیش را پرداخت کرد و علاوه بر آن برای سکونت در یک واحد ۳۰۰ متری در این منطقه باید ماهانه ۶۰ میلیون تومان اجاره داد.

رشد نرخ اجاره بها در ماه های اخیر منجر به مهاجرت معکوس از تهران شده است و تعداد زیادی از کشاورزان و صنعتگران که در سال های گذشته به تهران آمده بودند پایتخت را به مقصد شهرهای اطراف ترک می‌کنند و گفتنی است که در سطح استان پردیس با ۵۸ درصد، ری با ۴۹ درصد و تهران با ۴۲ درصد بیشترین میزان مستأجران را در خود جای داده است.

طبق براوردهای صورت گرفته در حال حاضر رهن کامل یک واحد مسکونی ۸۰ متری در فلکه اول تهران پارس ۴۵۰ میلیون تومان پول می خواهد و در مناطق بالاشهر تهران اما با این مقدار پول امکان رهن کامل خانه وجود ندارد و مستاجران علاوه بر پرداخت ۵۰۰ میلیون تومان پیش باید اجاره های هنگفتی بپردازند به طوری که سکونت در یک واحد ۱۹۰ متری در زعفرانیه علاوه بر ۵۰۰ میلیون تومان پول پیش نیاز به پرداخت ماهانه ۱۶ میلیون تومان اجاره دارد.

جدول زیر شامل خانه هایی است که با ۵۰۰ میلیون تومان پول پیش می توان در آنها سکونت کرد:

5568745

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر