کد خبر: 110922
A

رئیس کمیسیون کشاورزی گفت: تصمیمات وزارت صمت باعث نابودی و فقیر شدن کشاورزان شده است این در حالی است که سهم کشاورزی ایران در 800 میلیون جمعیت حاضر در بازار همسایگان فقط 2 درصد است.

به گزارش دیده بان ایران؛ سیدجواد ساداتی‌نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه 6 تیر) در جلسه علنی و در جریان بررسی طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی اظهار داشت: ما به دنبال سیاست‌گذاری و تمرکز بر حوزه تجارت و بازرگانی محصولات کشاورزی هستیم و می‌کوشیم که تنظیم بازار محصولات کشاورزی را به وجود آوریم این در حالی است که در طول سال‌های گذشته شاهد ناکارآمدی در این حوزه بوده‌ایم.

وی افزود: 43 سال است که قانون تمرکز حوزه کشاورزی در کشور وجود دارد اما همین قانون، کمر حوزه کشاورزی را شکسته است؛ سازمان توسعه تجارت قدمی برای پیاز، سیب‌زمینی و سیب کشاورزان که محصولات‌شان را روی زمین باقیمانده برنداشته است، ما باید به دنبال ایجاد یک مدیریت واحد برای تجارت بین‌الملل محصولات کشاورزی باشیم.

رئیس کمیسیون کشاورزی تصریح کرد:‌ باید تصمیمات برای همه محصولات کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی منتقل شود این در حالی است که ما در طول‌های سال‌های گذشته واردکننده برنج، گندم، شکر و دانه‌های روغنی بوده‌ایم چرا که تجارت و واردات محصولات کشاورزی در وزارت صمت وجود دارد و کشاورز در وزارت جهاد کشاورزی.

وی گفت: تصمیمات وزارت صمت باعث نابودی و فقیر شدن کشاورزان شده است.

وی تصریح کرد: چرا سهم کشاورزی ایران در 800 میلیون جمعیت حاضر در بازار همسایگان فقط 2 درصد است؟

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در پایان گفت: گوجه‌فرنگی با فولاد فرق دارد و این را وزارت صمت باید متوجه می‌شد

منبع: فارس

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر