کد خبر: 112044
A

رشد مصرف برق که روز جمعه کاهشی شده بود، روز گذشته مجدد به بیش از ۶۳ هزار مگاوات بازگشت.

به گزارش دیده بان ایران؛ روند گرمایش جهانی همزمان کشورمان را تحت تاثیر قرارداده و این امر به افزوده شدن مصرف برق دامن زده است.

 

شدت مصرف برق از روزهای آخر خردادماه امسال آغازشد و رفته رفته بر میزان آن افزوده شد تا در هفته های گذشته، خاموشی های وسیعی را ایجاد کرد.

 

 

 

بر این اساس، متولیان صنعت برق با هدف کاهش میزان خاموشی ها برخی اقدام های فوری را انجام دادند که سبب شد اندکی از شدت مصرف کاسته شود به گونه ای که در روز جمعه گذشته این میزان به ۵۶ هزار و ۵۵۳ مگاوات کاهش یافت در حالی که روزهای قبل از جمعه میزان مصرف در کانال ۶۶ هزار مگاواتی بود.

 

اما گویا شدت مصرف مجدد با افزایش دما دوباره برگشته است.

 

تازه ترین گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران نشان می دهد روز گذشته و در ساعت ۱۲ و ۵۰ دقیقه مصرف برق به ۶۳ هزار و افزایش یافت.

 

این میزان مصرف در مقایسه با زمان مشابه در سال قبل که ۵۷ هزار و ۶۴۷ مگاوات بود رشد قابل توجه را نشان می دهد.

 

میزان مصرف شبانه نیز با افزایش حدود چهار هزار مگاواتی نسبت به مدت مشابه روز جمعه به عدد ۵۷ هزار و ۹۶۲ در ساعت ۲۱ و ۱۹  دقیقه دیشب رسید.

 

این افزایش مصرف در بخش خانگی و تجاری در حالی است که بخش صنعت، کمترین میزان مصرف را دارد.

 

سخنگوی صنعت برق بهترین روش را رعایت مدیریت مصرف دانست و افزود: کاهش ساعت کار اداری و نیز تعطیل شدن پنجشنبه ها کمک بزرگی به صنعت برق کرد.

 

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: فروشندگان لوستر بیشترین مصرف برق را دارند که باید با خاموش کردن لامپ های اضافه مدیریت کنند.

 

رجبی مشهدی روشن ماندن تابلوهای تبلیغاتی و چراغ نماهای ساختمان را از دیگر عمده مصرف برق اعلام کرد و گفت: باید در ساعت اوج مصرف این روشنایی ها خاموش شوند.

 

وی گفت: گرچه مشترکان پر مصرف ۶ درصد کمتر شده اند اما آن تعدادی که باقی مانده اند ۱۴ برابر کم مصرف‌ها مصرف می کنند.

 

سخنگوی صنعت برق افزود: به این مشترکان تذکر داده شده و تعرفه های بالاتر هم وضع شده اما این رقم تعرفه به دلیل تمکن بالای مالی، آنها را مجاب برای صرفه جویی نمی کند./ ایرنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر