کد خبر: 112692
A

طبق تصمیم بانک مرکزی و «بانک‌های دولتی» و «متعلق به نهادهای حاکمیتی»، در ۶ روز پیش رو تعطیل شدند. احتمالا اسامی شعب کشیک را اعلام خواهد شد

به گزارش سایت دیده بان ایران؛طبق تصمیم بانک مرکزی و «بانک‌های دولتی» و «متعلق به نهادهای حاکمیتی»، در ۶ روز پیش رو تعطیل شدند.  احتمالا اسامی شعب کشیک را اعلام خواهد شد.

طبق اعلام دولت و بنابر به پیشنهاد قرارگاه عملیاتی و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا و موافقت رییس جمهور تمامی ادارات استان‌های تهران و البرز از فردا (سه‌شنبه) تا یکشنبه هفته آینده تعطیل است.

از مهمترین سوالات مردم و فعالان اقتصادی بعد از اعلام تعطیلی 6 روزه تهران و البرز، نحوه فعالیت بانک‌هاست؛ برهمین اساس نیز مدیران بانک‌ها همزمان با اعلام خبر تعطیلی استان تهران، درحال هماهنگی برای نحوه فعالیت بانک‌ها در تعطیلات پیش رو هستند.

با توجه به اینکه استان‌های دیگر تعطیل نیستند در خصوص مراودات بانکی از جمله چک‌ها و ضمانت نامه‌ها و سامانه‌های بانکی پیچیدگی‌های وجود دارد.

با این حال اما آنطور که دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا اعلام کرده بانک‌ها و اصناف نیز در تهران و البرز به مدت 6 روز تعطیل خواهند بود.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ سازمان بورس نیز ساعتی قبل درباره فعالیت بورس در 6 روز تعطیلی پیش رو که از فردا آغاز می شود اعلام کرده بود، اگر بانک‌ها هم مشمول تعطیلی یک هفته‌ای استان تهران شوند، چهار بورس کشور هم تعطیل می‌شود.

بانک مرکزی تا ساعتی دیگر اطلاعیه ای در این خصوص منتشر خواهد کرد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر