کد خبر: 113270
A

روز گذشته و امروز برق در مناطق مختلف شهر اصفهان و برخی شهرستان ها در این استان بدون هیچ گونه برنامه ای به صورت ناگهانی قطع شد سخنگوی صنعت برق استان اصفهان در این خصوص توضیحاتی را مطرح کرده است.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛روز گذشته و امروز برق در مناطق مختلف شهر اصفهان و برخی شهرستان ها در این استان بدون هیچ گونه برنامه ای به صورت ناگهانی قطع شد سخنگوی صنعت برق استان اصفهان در این خصوص توضیحاتی را مطرح کرده است. 

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ محمدرضا نوحی به خبرگزاری دانشجویان گفته است، درباره خاموشی های روز گذشته و امروز در اصفهان با وجودی که اعلام شده قطعی برق نخواهیم داشت، اظهار کرد: خاموشی های اخیر به دلیل مشکل شبکه سراسری برق بوده است.

وی با تاکید بر اینکه از عصر روز گذشته تا به امروز مصرف برق کشور از تولید آن پیشی گرفته است، گفت: خاموشی های اخیر برق برای جلوگیری از فروپاشی شبکه بوده که رله های فرکانسی عمل کرده و موجب قطعی سراسری برق در کشور شده است.

سخنگوی صنعت برق استان اصفهان افزود: از عصر گذشته (یکشنبه-۲ مرداد ماه) حوالی ساعت ۱۸، شاهد خاموشی سراسری برق بودیم، همچنین از حوالی ساعت ۱۳:۳۰ و ۱۴ امروز برخی پست های برق اصفهان همچون دامنه، فجر، ارغوانیه، داران، دامنه، هزار جریب و ... از مدار خارج شده اند.

وی تاکید کرد: خاموشی های امروز به دلیل مصرف بالای برق با توجه به افزایش دمای هوا بوده که برای جلوگیری از فروپاشی شبکه، رله های فرکانسی وارد مدار شده و برق از شبکه سراسری برق قطع شد.

نوحی تاکید کرد: قطعی برق امروز در اصفهان خارج از برنامه زمان بندی برق بوده است و این خاموشی ها به صورت سراسری اعمال شده و در اختیار اصفهان نیست.

وی یادآور شد: روز گذشته تولید برق اصفهان ۴۰۲۷ مگاوات و مصرف آن ۴۸۶۸ مگاوات بود که ۸۴۱ مگاوات برق نیز از شبکه سراسری برق وارد شبکه اصفهان شد.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر