کد خبر: 115238
A
چنارانی، نماینده مردم نیشابور در مجلس:

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس از عدم ارائه برنامه مدون و منسجم از سوی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی انتقاد کرد.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ هاجر چنارانی در جلسه علنی مجلس در مخالفت با برنامه‌های حجت الله عبدالملکی، وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مجلس شورای اسلامی خانه ملت است لذا نمایندگان باید دغدغه‌های مردم را از نمایندگان دولت پیگیری کنند. آقای رئیسی اکنون دوران آزمون و خطا ان شاء‌الله و ماشاء‌الله تمام شده و بیش از ۴ دهه از عمر انقلاب گذشته است.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس ادامه داد: خیلی‌ها تماس گرفتند که در مخالفت با وزیر پیشنهادی صحبت نکنید اما باید یادآور شد این وزارتخانه جای کوچکی نیست، آقای رئیسی شما به عنوان فردی فسادستیز شناخته می شوید اما باید اذعان کرد این مدل معرفی کردن کابینه درست نیست و تخصص‌های افراد متناسب با وزارتخانه‌هایشان نیست.

عبدالملکی برنامه عملیاتی برای حوزه اشتغال و تعاون ارائه نکرده است

وی افزود: فردی که مسلط به بدنه اجرایی یک وزارتخانه نباشد، چندین ماه زمان صرف خواهد شد برای اینکه وی آشنا به روند امور شود در حالی که اکنون فرصتی نداریم؛ همه ما به دنبال مدیران متخصص و انقلابی هستیم.

چنارانی ادامه داد: در برنامه ۷۷ صفحه‌ای وزیر پیشنهادی به راهکارهای نظری و تئوری در خصوص اشتغال، رفاه و تأمین اجتماعی و بهزیستی بر اساس سیاست‌های ابلاغی رهبری انقلاب، سند آمایش سرزمین و توسعه  و اشتغال اشاره شده است که اگر در اینترنت سرچ کنیم به راحتی پیدا می شود. در واقع وزیر باید برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت ارائه دهد در حالی که پس از بررسی ها صرفا به دلیل تسلط عبدالملکی شاهد برنامه در قسمت بهزیستی هستیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: امروزه نیاز به سند چشم‌انداز اشتغال در کشور حس می‌شود؛ ایران اسلامی دارای پتانسیل‌های زیادی در حوزه گردشگری و کشاورزی است لذا برای ساماندهی امور نیاز به سامانه طرح جامع اشتغال در کشور هستیم.

وی با بیان اینکه وزیر پیشنهادی برنامه عملیاتی ارائه نکرده است، گفت: وی باید پاسخ دهد چه برنامه‌ای برای صندوق‌های تأمین اجتماعی در نظر دارد. هر ساله اعداد و ارقام زیادی برای صندوق‌های بازنشستگی در نظر گرفته می‌شود و این در حالی است که این وزارتخانه دارای زیرمجموعه‌های متعددی است، به عنوان مثال  ۵۰۰ شرکت زیرمجموعه شستا هستند و در این میان ۲۵۰۰ هیأت مدیره و مدیرعامل باید ذیل این مجموعه‌ها فعالیت کنند لذا عبدالملکی باید بگوید چه برنامه‌هایی برای آن دارد.

چنارانی اظهار کرد: متناسب سازی حقوق بازنشستگان لشکری، کشوری و تأمین اجتماعی از دغدغه‌های نمایندگان است لذا در بودجه ۱۴۰۰، ۸۹ هزار میلیارد اعتبار از محل فروش سهام و ... برای این وزارتخانه در نظر گرفته شد؛ وزیر پیشنهادی چه برنامه‌ای برای نظارت در این حوزه دارد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ۳۰ درصد اقتصاد کشور در اختیار شرکت‌های زیرمجموعه این وزارتخانه است؛ باید یادآور شد طبق برنامه ششم باید سهم بخش تعاونی در اقتصاد کشورمان به ۲۵ درصد می‌رسید در حالی که اکنون ۴ درصد است. وزیر پیشنهادی چه برنامه‌ای در این حوزه‌ها دارد.

وی خاطر نشان کرد: ۴۰۰ هزار بیمه‌گر در حوزه انتخابیه نیشابور و فیروزه حضور دارند، وزیر پیشنهادی چه برنامه‌ای برای بیمارستان‌های تأمین اجتماعی و رفع مشکلات بیمه‌گران دارد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر