کد خبر: 115599
A

ارونقی معاون فنی گمرک ایران گفت: با تشکیل کارگروهی، سازوکار حذف رجیستری از مبادی تعیین و به احتمال زیاد از هفته آینده اجرایی خواهد شد. با اجرایی شدن این تصمیم، هر مسافر بعد از ورود به کشور بدون ارائه مشخصات در گمرک، یک ماه فرصت دارد با ورود به سامانه، نسبت به رجیستری اقدام کند.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ ارونقی معاون فنی گمرک ایران در برنامه گفت و گوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر در خصوص کالاهای دپوشده در گمرک گفت: در حال حاضر موجودی کالا‌های اساسی در بنادر حدود ۶.۲ میلیون تن است که ۴.۵ میلیون تن آن تخلیه شده است.

او افزود: در بخش ترخیص داروها، واکسن و اقلام مرتبط با کرونا تاکنون بسیار خوب عمل شده و این کالاها از گمرک به سرعت ترخیص می شوند.

ارونقی بیان کرد: صبح امروز وزیر اقتصاد طی بازدیدی که از گمرک داشتند در جریان تشریفات گمرکی محموله سرم قرار گرفتند که تشریفات گمرکی این محموله حداکثر طی نیم ساعت انجام گرفت.

معاون گمرک ادامه داد: همچنین آقای خاندوزی از گمرک خواست که اقدامات لازم برای ترخیص داروها و مواد اولیه دارو را هر چه سریعتر انجام دهد و تمامی سازمان ها موظفند در این زمینه به گمرک کمک کنند.

ارونقی در خصوص ترخیص سایر کالاها از جمله کالاهای اساسی اظهار کرد: در این زمینه وزارت جهاد کشاورزی صدور مجوزهای قانونی ترخیص کالاها را تسهیل می کند. هم اکنون 50 درصد اقلام رسوبی در انبارهای فرودگاه امام خمینی(ره)، مربوط به وزارت جهادکشاورزی است.

حذف رجیستری تلفن همراه از مبادی ورودی کشور از هفته بعد

معاون فنی گمرک ایران گفت: با تشکیل کارگروهی، سازوکار حذف رجیستری از مبادی تعیین و به احتمال زیاد از هفته آینده اجرایی خواهد شد.

ارونقی ادامه داد: با اجرایی شدن این تصمیم، هر مسافر بعد از ورود به کشور بدون ارائه مشخصات در گمرک، یک ماه فرصت دارد با ورود به سامانه، نسبت به رجیستری اقدام کند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر