کد خبر: 115844
A

خدمه پرواز هواپیمایی ترکیه که از استانبول عازم تورنتو بود بعد از نشستن این پرواز در فرودگاه، دسته‌جمعی به کانادا پناهنده شدند. آنها مشکلات معیشتی در ترکیه را دلیل اصلی پناهندگی خود اعلام کردند

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ پایگاه اطلاع‌رسانی ایرپورت هاپیر نوشت، تمامی خدمه این پرواز به دلیل شرایط بد معیشتی بعد از نشستن هواپیما در فرودگاه تورنتو از کانادا تقاضای پناهندگی کردند.

به نوشته این پایگاه ترکیه‌ای متخصص در امور اخبار هوانوردی، خدمه پرواز کارت‌های شناسایی و گذرنامه‌های خود را در اتاق محل اسکان‌شان در هتلی در تورنتو رها کرده و درخواست پناهندگی کردند.

ساتکین کوچاق رئیس اتحادیه کارمندان خطوط هوایی ترکیه درباره این حادثه گفته است: به عنوان یکی از اعضای شرکت هواپیمایی ملی از چنین اقدامی استقبال نمی‌کنم. آنها باید ابتدا استفعا می‌کردند و بعد می‌رفتند، اما به هر حال آنها به دلیل شرایط بد معیشتی دست به این کار زدند و نگرانی‌های نسل جدید را بر دوش می‌کشند.

او می‌گوید شیوع ویروس کرونا موجب شده مشکلات بخش هوانوردی نیز افزایش پیدا کند و بسیاری از کارمندان این بخش مجبور شده‌اند مرخصی بدون حقوق بگیرند.

 

منبع: اعتماد آنلاین

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر