کد خبر: 116742
A

در این گزارش به بررسی قیمت محصولات سری ۱۳ آیفون که به تازگی رونمایی شده اند، در بازار ایران بر مبنای دلار ۲۷ هزار و۶۰۰ تومان و هزینه ریجستری پرداخته ایم.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ شرکت اپل به تازگی سری 13 محصولات خود را معرفی کرد. محصولات iPhone 13 به قیمت 799 دلار ،  iPhone 13 mini به قیمت ابتدایی 699 دلار ،  iPhone 13 Pro به قیمت 1000 دلار و iPhone 13 Pro Max به قیمت  1099 دلار  از سری گوشی های جدید اپل بودند که معرفی شده اند.

از سری اپل واچ ها هم یک محصول معرفی شد که  Apple watch series 7 نام داشت و قیمت آن 400 دلار اعلام شد.

از سری آیپدها نیز دو محصول معرفی شده که ipad با قیمت 329 دلار و ipad mini با قیمت 500 دلار هستند.

این محصولات با این قیمت ها در آمریکا اعلام شده است و اگر به داخل ایران بیایند ،شامل هزینه های اضافی دیگری هم خواهند شد.

قیمت دلار در کشور در حال حاضر در کانال 27000 تومان به سر می برد و اگر بخواهیم قیمت این محصولات را داخل ایران محاسبه کنیم ،جدول زیر بدست می آید:

نام کالا 

قیمت (دلار)

قیمت (تومان)+ هزینه ریجستری  

Apple watch series 7

۴۰۰

۱۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان 

ipad

۳۲۹

۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان 

ipad mini

۵۰۰

۱۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

iPhone 13 mini

۶۹۹

۲۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان 

iPhone 13

۷۹۹

۳۱ میلیون تومان 

iPhone 13 Pro

۱۰۰۰

۳۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان 

iPhone 13 Pro Max

۱۰۹۹

۳۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان 

توجه کنید که هر یک از این قیمت ها با توجه به دلار 27600 تومان محاسبه شده و این مقادیر ممکن است، تغییر کند. بر این اساس ممکن است به دلیل نوسانات نرخ ارز و سایر عوامل دخیل بر قیمت این دست گوشی های تلفن همراه، قیمت این محصولات در بازار داخلی فراتر از نرخ اعلام و محاسبه شده در این خبر باشد.

 

 بر اساس اعلامی که انجام شده است ،هزینه رجیستری برابر 26 درصد از قیمت دلاری آن کالای دیجیتال خواهد بود که با این تفاسیر هزینه رجیستری iPhone 13 مبلغی در حدود 5,700,000 تومان خواهد بود و همینطور برای خرید گوشی iPhone 13 Pro Max مبلغی در حدود 7,886,684 تومان باید توسط شرکت واردکننده پرداخت شود و به هزینه گوشی برای مصرف کننده اضافه می شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر