کد خبر: 117514
A

در حالیکه سجاد زینلی به نمایندگی از صندوق بازنشستگی کشوری بعنوان عضو غیر موظف و رئیس هیئت مدیره در ترکیب این شرکت بورسی قرار دارد، نامبرده با همراهی مدیرعامل پتروشیمی آبادان اقدام به عقد قرارداد صوری با یکی از شرکت‌های زیرمجموعه پتروشیمی آبادان (شرکت پتروگام اطلس اروند) نموده و با این ترفند ضمن دور زدن قانون تجارت، اقدام به دریافت حق‌الزحمه همسطح با اعضای موظف هیئت مدیره می‌نماید.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ در حالیکه سجاد زینلی به نمایندگی از صندوق بازنشستگی کشوری بعنوان عضو غیر موظف و رئیس هیئت مدیره در ترکیب این شرکت بورسی قرار دارد، نامبرده با همراهی مدیرعامل پتروشیمی آبادان اقدام به عقد قرارداد صوری با یکی از شرکت‌های زیرمجموعه پتروشیمی آبادان (شرکت پتروگام اطلس اروند) نموده و با این ترفند ضمن دور زدن قانون تجارت، اقدام به دریافت حق‌الزحمه همسطح با اعضای موظف هیئت مدیره می‌نماید.

مطابق قانون تجارت، اعضای غیر موظف حق دریافت هیچگونه وجهی بجز حق جلسات را نداشته و نیز عضو غیر موظف نمی‌تواند هیچگونه پست و سمت اجرایی در شرکت تابعه داشته باشد.

چند ماه قبل نیز انتشار عکس‌های مدیرعامل پتروشیمی آبادان در حال شرب خمر، باعث ایجاد حاشیه‌های فراوان برای این شرکت بورسی گردید.

ضروری است وزیر محترم کار و بازرس ویژه ایشان به این  موضوع و سایر مواردی که در پتروشیمی آبادان در حال وقوع است و موجب تضییع حقوق بیت‌المال میگردد ورود کرده و با متخلفین برخورد نماید و ضمن بکارگیری مدیران توانمند، موجب پویایی و به‌ سود رسانی این شرکت بورسی گردند.

منبع: بانک نیوز

photo_2021-09-26_11-25-20

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر