کد خبر: 120023
A

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اصفهان اظهار داشت: کارخانجات در طی یک ماه اخیر به شدت عرضه خودرو در بازار را کاهش داده‌اند، خودرو کم و بیش فاکتور می‌شود اما به دست مصرف‌کننده در بازار نمی‌رسد.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اصفهان اظهار داشت: کارخانجات در طی یک ماه اخیر به شدت عرضه خودرو در بازار را کاهش داده‌اند، خودرو کم و بیش فاکتور می‌شود اما به دست مصرف‌کننده در بازار نمی‌رسد.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ حمیدرضا قندی در گفت‌وگو با ایلنا در مورد آخرین وضعیت بازار خودرو پس از اظهارات رییس سازمان بورس مبنی بر افزایش قیمت خودرو در کارخانجات اظهار کرد:‌ کارخانجات در طی یک ماه اخیر به شدت عرضه خودرو در بازار را کاهش داده‌اند، خودرو کم و بیش فاکتور می‌شود اما به دست مصرف‌کننده در بازار نمی‌رسد. به همین علت در بازار کمبود خودرو وجود دارد.

وی افزود: اینطور نیست که با افزایش قیمت کارخانه قیمت بازار هم لزوما افزایش یابد. پژو پارس تیوفایو که قیمت کارخانه آن 145 یا 150 میلیون تومان است در بازار 330 میلیون تومان فروخته می‌شود بنابراین حتی اگر 25 درصد هم در کارخانه گران شود دلیلی برای گرانی در بازار نیست. به هرحال باید قیمت کارخانه افزایش پیدا کند تا با نزدیک شدن به قیمت بازار این رانت‌ها و قرعه‌کشی‌ها هم قطع شود. جهش قیمت در بازار در طی این سال‌ها اتفاق افتاده است.

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اصفهان با تاکید بر اهمیت افزایش تولید و عرضه برای جلوگیری از افزایش قیمت در بازار گفت:‌ اگر قرار باشد کارخانه قیمت خودروی تولیدی خود را افزایش دهد اما در بازار قیمت‌ها افزایش نیابد، باید میزان و تیراژ تولید و عرضه در بازار افزایش تاثیرگذاری داشته باشد. برای آرامش در بازار کارخانه باید عرضه را افزایش دهد و برای مثال مدت زمان تحویل خودروها را کمتر کند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر