کد خبر: 122707
A

رئیس برنامه و بودجه تکذیب می‌کند اما گویا عوارض خروج‌از کشور بسیار گرانی در انتظار مردم است.

به گزارش دیده بان ایران؛ اقتصادنیوز گزارش داده دولت در لایحه بودجه سال آینده، ۱۵۰۰میلیارد تومان درآمد از محل عوارض خروج از کشور پیش‌بینی کرده؛ در حالی‌که در بودجه سال جاری تنها حدود ۱۱۰ میلیارد تومان بوده.»

بنابر این گزارش این رقم برای خروج هر فرد که ۴۰۰هزار تومان بود به رقم پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌رسد.

اما اقتصاد آنلاین، به‌نقل از نشست خبری مسعود میرکاظمی، رییس سازمان برنامه و بودجه، نوشته: «پیشنهاد افزایش عوارض خروج از کشور به صورت درصدی از بلیت مطرح شد که هنوز وارد دولت نشده و این ارقام مطرح شده صحت ندارد و هنوز تصمیمی در این‌باره نگرفته‌ایم.»

مجتبی توانگر نماینده تهران در مجلس درباره اخباری مبنی بر افزایش ۵ برابری عوارض خروج از کشور که در لایحه بودجه دولت آمده است، به ایسنا گفته «میزان درآمد دولت از محل عوارض خروج از کشور نسبت به سال های قبل از شیوع کرونا تفاوت چندانی نکرده است».

به گفته او «دولت سابق در بودجه سال‌های ۹۸ و ۹۹ میزان درآمد حاصل از عوارض خروج از کشور را به ترتیب ۱۴۰۰ میلیارد تومان و ۱۶۱۰ میلیارد تومان پیش بینی کرده بود. این مبلغ در بودجه سال ۱۴۰۰ به ۱۱۰ میلیارد تومان کاهش پیدا کرد که دلیل آن شیوع کرونا و کاهش مسافرت‌های خارجی بود».

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزوده که «دولت سیزدهم در بودجه ۱۴۰۱، میزان عوارض خروج از کشور را ۱۵۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته است...در محدوده سال‌های قبل از شیوع کرونا تعیین شده است»./ روزآروز

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر