کد خبر: 126480
A

قیمت نفت خام برنت دریای شمال امروز با بیش از ۱.۲ درصد افزایش به ۹۶ دلار و ۱۶ سنت در هر بشکه رسید. افزایش نگرانی‌ها از حمله احتمالی روسیه و اعمال برخی تحریم‌های اقتصادی آمریکا و کشور‌های غربی علیه مسکو تاثیر مهمی روی بازار نفت گذاشته است.

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛ قیمت نفت خام برنت دریای شمال امروز با بیش از ۱.۲ درصد افزایش به ۹۶ دلار و ۱۶ سنت در هر بشکه رسید.

افزایش نگرانی‌ها از حمله احتمالی روسیه و اعمال برخی تحریم‌های اقتصادی آمریکا و کشور‌های غربی علیه مسکو تاثیر مهمی روی بازار نفت گذاشته است.

تشدید تنش‌ها و حمله احتمالی روسیه به اوکراین باعث تحت تاثیر قرار گرفتن بازار انرژی شده است. آمریکا متحدانش در اروپا اعلام کرده اند در صورت حمله روسیه به اوکراین تحریم‌های شدیدی را علیه این کشور اجرایی خواهند کرد که همین امر عرضه نفت خام را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

خبرگزاری رویترز گزارش داد، سرمایه گذاران به شدت نگران کاهش عرضه نفت خام در هفته‌های آینده در بازار انرژی هستند. قیمت نفت خام برنت دریای شمال امروز با بیش از ۱.۲ درصد افزایش به ۹۶ دلار و ۱۶ سنت در هر بشکه رسید. نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا هم با ۱.۲۸ درصد افزایش، ۹۴ دلار و ۳۸ سنت در هر بشکه داد و ستد شد که این رقم نیز از سپتامبر ۲۰۱۴ تا به امروز بی سابقه بوده است.

گفته می‌شود در اوضاعی که بازار‌های جهانی به شدت متلاطم است اوپک پلاس به دنبال راه‌هایی برای افزایش تولید و عرضه نفت خام به بازار است

تحلیلگران می‌گویند با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی جهان ممکن است در سال جاری میلادی قیمت هر بشکه نفت خام از مرز ۱۰۰ دلار عبور کند./شبکه خبر

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر