کد خبر: 130269
A

قرار است مبلغ ۱۵۰ هزار تومان تحت عنوان یارانه کمک معیشتی به حساب بیش از ۱۱ میلیون سرپرست خانوار واریز می‌شود.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛  قرار است مبلغ ۱۵۰ هزار تومان تحت عنوان یارانه کمک معیشتی به حساب بیش از ۱۱ میلیون سرپرست خانوار واریز می‌شود.

چه کسانی مشمول یارانه کمک معیشتی می‌شوند؟

بنا بر دستور ابراهیم رئیسی و همزمان با ماه مبارک رمضان، قرار است مبلغ ۱۵۰ هزار تومان تحت عنوان یارانه کمک معیشتی به حساب بیش از ۱۱ میلیون سرپرست خانوار واریز می‌شود.

پیگیری‌ها از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره افراد مشمول یارانه کمک معیشتی ماه رمضان حکایت از آن دارد که خانواده مددجویان کمیته امداد، سازمان بهزیستی جزء نخستین گروه‌های دریافت‌کننده یارانه کمک معیشتی ماه رمضان خواهند بود همچنین زنان سرپرست خانوار نیز مشمول دریافت این یارانه خواهند بود.

افرادی که در دهک‌های یک تا چهار و همچنین به احتمال زیاد جاماندگان دریافت سهام عدالت بخش دیگری از کسانی هستند که یارانه کمک معیشتی ماه رمضان را دریافت خواهند کرد.

آنطور که سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده، ساعت ۲۴ جمعه ۲۶ فروردین‌ ماه ۱۴۰۱ یارانه ۱۵۰ هزار تومانی کمک‌ معیشت ماه مبارک رمضان به حساب ۱۱ میلیون و ۳۸هزار و ۵۲۰ خانوارهای شناسایی‌شده واریز می‌شود.

بر اساس ماده ۴ آیین‌نامه نحوه شناسایی خانوارهای مشمول دریافت کمک حمایت معیشتی، وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی باید امکان درخواست رسیدگی به خانوارها برای دریافت یارانه در مقاطع زمانی ۶ ماه ( خردداد یا آذر ) هر سال فراهم کند و بر اساس آن پرداخت‌ها صورت بگیرد.

این درحالیست که بنابر پیگیری‌های صورت گرفته اطلاعات وزارت رفاه برای پرداخت یارنه‌های حمایتی از سال آبان ۹۸ تا به امروز بروزرسانی نشده است!

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر