کد خبر: 130781
A

عضو هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی شهرستان اصفهان گفت: متاسفانه اکنون بخشی از اراضی زیر کشت گندم در شرق اصفهان به دلیل نرسیدن آب به آنها از بین رفته است و گندم این اراضی خوراک دام و گوسفند شده است.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ حسین محمدرضایی  درباره اعتراضات کشاورزان شرق اصفهان نسبت به نرسیدن آب به اراضی آنها، اظهار کرد: از زمانی که آب زاینده‌رود در نوبت سوم برای کشاورزان باز شد، دو تا سه روز آب در دریچه‌های آبیاری کشاورزان به دلیل کمبود آب قابل توزیع نبود و حجم آب بسیار پایین بود.

وی افزود: اگرچه به مرور این شرایط بهتر شد، اما متاسفانه در انتهای شبکه‌ها و کانال‌های آبیاری کشاورزان با کمبود آب مواجه شده‌اند.

عضو هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی شهرستان اصفهان با بیان اینکه امروز با حضور فرماندار اصفهان و برخی مسئولان آب منطقه‌ای و میرآب زاینده رود بازدیدی از شرق اصفهان انجام شد، گفت: در این بازدید مشخص شد که متاسفانه بخشی از اراضی کشاورزی زیر کشت گندم در شرق اصفهان تشنه و هنوز آبی به آنها نرسیده است.

وی ادامه داد: اگر جریان زاینده‌رود حداقل دو روز دیگر ادامه یابد و حداقل تا هفتم اردیبهشت آب از سد جاری باشد، اندکی جبران حجم پایین جریان آب در این نوبت را می‌کند

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر