کد خبر: 134714
A

تداوم رشد قیمت کالاهای اساسی در جهان همچنان ادامه دارد به طوری که امروز قیمت گندم 3.5 دلار دیگر افزایش یافت.

به گزارش دیده بان ایران: امروز نیز قیمت کالاهای اساسی روند شدی خود را در بازارهای جهانی ادامه داد به طوری که گندم به عنوان محصول موثر در امنیت غذایی مردم جهان 3.5 دلار دیگر به افزایش های روزهای قبل اضافه کرد.

قیمت گندم در لحظه انتشار خبر با 3.5 دلار افزایش به قیمت 940 دلار در هر بوشل معامله شد.

قیمت دانه های روغنی نیز از جمله محصولاتی بودند که افزایش قیمت داشتند به طوری که سویا 1.4 دلار رشد قیمت داشت و گیاه روغنی کانولا هم 2.9 دلار رشد را ثبت کرد.

افزایش قیمت کالاهای اسای پس از جنگ بین روسیه و اوکراین جهش بیشتری یافته به طوری که قیمت گندم پس از آن 50 درصد رشد کرده است.

روسیه و اوکراین 30 درصد غلات جهان را تامین می کردند که درگیری های اخیر امکان صادرات از این کشورها را سخت یا به بن بست رسانده است.

از سوی دیگر کشورها به شدت در تلاشند تا ذخایر خود را بیشتر کنند و به عبارتی انبارها را برای روز مبادا پر نگه دارند که طبق گزارش‌ها نیمی از گندم صادراتی جهان را چین خریداری کرده است.

اما امروز برخی محصولات  هم روند کاهشی داشتند به طوری که ذرت که به عنوان خوراک دام و طیور استفاده می شود 16.75 دلار کاهش داشته و هر بوشل از این محصول به قیمت 657 دلار به فروش رفت.

قهوه هم کاهش 5.75 دلاری را ثبت کرد و نیز قیمت دام زنده و پرواری هم کاهش هایی به ترتیب 50 سنت و 2.35 دلار را تجربه کردند.

منبع: فارس

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

ارسال نظر