کد خبر: 135284
A

️وزیر اسبق بازرگانی می گوید: پراید را 180 میلیون به فروش می‌رسانند، نظارت وجود ندارد، نفوذی‌هایی که وجود دارد باعث این اتفاق هستند. نظام توزیع صاحب ندارد. اکثر مشکلات ناظر به بحث نظام توزیع است. با تشکیل وزرات بازرگانی و طرح پیشنهادی موافق هستم، ولی باید مجدد بروزرسانی شود.

به گزارش دیده بان ایران؛ یحیی آل اسحاق درباره وضعیت اقتصادی کشور و عملکرد دولت ابراهیم رئیسی گفت: ما در شرایط اصلاح ساختار اقتصادی هستیم که نیازمند جهش‌های خاص است که در دوره‌های قبل انجام نشده است. بخش عمده اقتصاد ما مربوط به وزارتخانه صمت است و سوال اینجاست آیا این وزارتخانه از پس این وظایف برمی آید. ️

آل اسحاق ادامه داد: یکی از وظایف وزارت بازرگانی ساماندهی نظام خارجی و حضور در صحنه‌های بین المللی و ارتباط ما با نهاد‌های بین‌المللی است.  این وزارتخانه در نظام واردات و صادرات و چگونگی مدیریت ظرفیت‌های آن و هماهنگی دیپلماسی سیاسی و اقتصادی وظایفی دارد. 

️وزیر اسبق بازرگانی با اشاره به اینکه ما یک تصور اولیه داریم که به مجرد اینکه وقتی اسم وزارت بازرگانی می‌آید در تقابل با تولید است باید گفت این استدلال از کجاست؟ تصریح کرد: وزارت بازرگانی مسئول واردات و صادرات است. هنگامی که من وزارت بازرگانی بودم کل ارزی که در اختیار وزارت بازرگانی بود سه میلیارد دلار بود که آن هم تامین نیاز‌های باقی مانده از جنگ بود.

️وزیر اسبق بازرگانی ادامه داد: پراید را 180 میلیون به فروش می‌رسانند، نظارت وجود ندارد، نفوذی‌هایی که وجود دارد باعث این اتفاق هستند. نظام توزیع صاحب ندارد. اکثر مشکلات  ناظر به بحث نظام توزیع است. با تشکیل وزرات بازرگانی و طرح پیشنهادی موافق هستم، ولی باید مجدد بروزرسانی شود.

منبع: فارس

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر