کد خبر: 137876
A

با وجود افت محصول و گرانی مواد اولیه قیمت هر کیلو قارچ ۴۲ تا ۴۸ هزار تومان است. این نرخ به این دلیل که برخی واحدها شرایط تولید را در فصل تابستان نداشتند، کاهش نیافته است.

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ مهدی رجبی رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ گفت: عرضه روزانه قارچ با افت ۳۳ درصدی از ۵۰ تن به ۲۵ تا ۳۰ تن رسیده است.

رجبی گفت: با اصلاح نظام یارانه و افزایش هزینه‌های تولید، تقاضا برای خرید قارچ همانند دیگر محصولات پروتئینی ۳۰ درصد کاهش یافته است.

به گفته او، قیمت کنونی هر کیلو قارچ ۴۲ تا ۴۸ هزار تومان است که به رغم افت محصول و گرانی مواد اولیه، اما نرخ به سبب آنکه برخی واحدها شرایط تولید در فصل تابستان نداشتند، کاهش نیافته است.

رجبی می‌گوید: روزانه ۲۵ تا ۳۰ تن قارچ در تهران عرضه می‌شود، درحالی‌که ماه‌های قبل این رقم ۵۰ تن بود که این امر کاهش ۳۲ تا ۳۳ درصدی توزیع نشان می‌دهد.

رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی گفت: با توجه به گرانی هزینه‌های صادرات هوایی و کمبود کانتینرهای یخچالی، صادرات چندانی در فصل تابستان نداریم که بنا بر آمار صادرات نسبت به پارسال  بیش از ۵۰ درصد ناشی از عدم‌حمایت تولید کاهش یافته است.

آمارها نشان می‌دهد که سال گذشته بالای ۱۸۰ هزار تن پنبه در کشور تولید می‌شود که امسال بعید است که به ۱۵۰ هزار تن است.

منبع: اقتصاد نیوز

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر