کد خبر: 139437
A

هیوندای کرتا یا همان ix ۲۵ یکی از گزینه­های مناسب برای ورود به ایران با توجه به شرایط واردات است

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ هیوندای کرتا یا همان ix ۲۵ یکی از گزینه­ های مناسب برای ورود به ایران با توجه به شرایط واردات است

خودرویی که با قیمتی حدود ۱ میلیارد تومان اگر به کشور وارد شود ، گزینه ای خواهد بود تا دیگر خودروسازان و واردکنندگان با کاهش سود نجومی از خودروهای شان ریزش شدید در بازار خودرو را سبب شوند.طراحی خارجیِ این خودروی اقتصادی، عجیب و پر از خطوط تند و تیز است. هیوندای سعی کرده که ظاهر کرتا به مانند خودروهای اقتصادی دیگر خیلی ساده نباشد. در نمای جلویی، جلوپنجره کوچک در کنار چراغ‌های دوقسمتیِ متصل به هم، هماهنگی خوبی را ایجاد کرده است.

با وجود اقتصادی بودن کرتا، نمای بغل آن ساده و درعین حال چشم نواز است.

5745004

 

 

طراحی قسمت عقبی خودرو مانند نمای جلویی ،عجیب و پر از خطوط تند و تیز است. چراغ خطی ترمز، در وسطِ قسمت عقب و بالای نوشته کرتا قرار گرفته است.

کابین خودرو ظاهری شبیه به هیوندای توسان جدید دارد. طراحی قسمت مرکزی داشبورد ساده و عمودی شکل است. فضای داخلی کرتا برای خانواده هایی با جمعیت کم می‌تواند مناسب باشد.

آپشنهایی که در نسخه فول ۱.۵ لیتری دیده میشود عبارتاند از: استارت دکمه‌ای، کروز کنترل، گرمکن صندلی‌های قسمت جلو، سقف پانوراما، سیستم کنترل پایداری، سیستم کمکی حرکت در سربالایی و ... .

 

پیشرانه‌ای که با توجه به قیمت، مناسب ورود به ایران است ،پیشرانه‌ ۱.۵ لیتری ۴ سیلندر می‌باشد که قادر است ۱۱۳ اسب بخار قدرت و ۱۴۴ نیوتون‌متر گشتاور تولید کند.

این خودروی دیفرانسیل جلو مجهز به گیربکس CVT است. شتاب صفرتاصد این خودرو حدود ۱۲ ثانیه است.

حدود قیمتی کرتا از ۱۷.۸۰۰ تا ۲۱.۰۶۰ یورو میباشد.

5745003 (1)

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر