کد خبر: 142934
A

میرکاظمی: رهبر معظم انقلاب با درخواست دولت برای برداشت از صندوق توسعه ملی مقاومت کرد

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: نامه‌ای از طرف رییس‌جمهور به رهبر معظم انقلاب ارسال شده و از ایشان اجازه خواستیم که اجازه دهند از ۲۰ درصد این درآمدهای در دو موضوع تملک و اشتغال استفاده کنیم که ایشان نیز با برداشت ۱۰ درصد موافقت فرمودند.

میرکاظمی: رهبر معظم انقلاب با درخواست دولت برای برداشت از صندوق توسعه ملی مقاومت کرد

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ مسعود میرکاظمی رییس سازمان برنامه و بودجه در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۱۷ آبان) مجلس شورای اسلامی پس از قرائت گزارش مشترک کمیسیون‌های برنامه و بودجه و محاسبات و ویژه جهش رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مبنی بر نحوه عملکرد دستگاه‌های مسئول در خصوص بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ کل کشور در صحن مجلس با بیان اینکه «امسال تنها سالی است که ۴۰ درصد از درآمدهای نفتی به حساب صندوق توسعه ملی واریز می‌شود»، اظهار کرد: خدمت رهبر معظم انقلاب نامه‌ای از طرف رئیس‌جمهوری داده شده است و از ایشان اجازه خواسته‌ایم که اجازه دهند از ۲۰ درصد این درآمدها در دو موضوع تملک و اشتغال استفاده کنیم.

وی افزود: حتی در نامه‌ای که رییس‌جمهور تدوین کردند به هیچ عنوان موضوع جاری مطرح نشده و اجازه‌ای در این زمینه گرفته نشده است. ایشان نیز با برداشت ۱۰ درصد موافقت فرمودند.

منبع: فارس

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر