کد خبر: 143118
A

اعلام آمادگی وزیر ارتباطات برای همکاری با کره جنوبی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با با وزیر علوم و ارتباطات کره جنوبی آمادگی ایران برای توسعه روابط با کره جنوبی بویژه در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات را اعلام کرد.

اعلام آمادگی وزیر ارتباطات برای همکاری با کره جنوبی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ عیسی زارع پور وزیر ارتباطات که به دعوت همتای کره‌ای خود برای شرکت در کنفرانس وزرای ارتباطات و دیجیتال کشورهای عضو کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد برای آسیا و اقیانوسیه (اسکاپ) به سئول سفر کرده است، با وزیر علوم و ارتباطات کره جنوبی دیدار کرد.

در این دیدار که صبح امروز (پنجشنبه) به وقت محلی انجام شد، وزیر ارتباطات با اشاره به سیاست دولت سیزدهم مبنی بر توسعه روابط با کشورهای مختلف و نیز با اشاره به شصتمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک با کره جنوبی، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط با کره جنوبی بویژه در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات را اعلام کرد.

در این دیدار دو جانبه، وزیر ارتباطات کشورمان با اشاره به پیشرفت‌های کشور کره در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و توسعه پلتفرم‌های بومی در این کشور گفت: ایران نیز همچون کره جنوبی به دنبال بهره گیری حداکثری از ظرفیت‌های فناوری های نوین ارتباطی است تا زندگی را برای مردم تسهیل کند.

وی ضمن معرفی برخی از پلتفرم‌های ایرانی در حوزه‌های مختلف، بر آمادگی شرکت‌های ایرانی در تبادل دانش و تجربه با شرکت‌های کره‌ای تاکید کرد.

وزیر علوم و ارتباطات کره جنوبی نیز در این دیدار با توجه به سابقه تاریخی روابط دو کشور و نام‌گذاری خیابانی در سئول به نام «تهران»، بر حفظ روابط بین دو کشور تاکید کرد.

وی همچنین ضمن اشاره به ظرفیت‌های دو طرف در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، از توسعه همکاری‌ها در این بخش استقبال کرد.

به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این نشست دو طرف توافق کردند که تشکیل یک گروه کاری مشترک برای توسعه روابط دو کشور در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات پیگیری کنند.

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر