کد خبر: 146040
A

اوجی: یک درصد کاهش مصرف گاز مساوی با سه درصد تخفیف در قبوض است

وزیر نفت گفت: مشوق‌های خیلی خوبی در شرکت ملی گاز، دولت و در قانون دیده شده که مشترکان به ازای هر یک درصد کاهش مصرف سه درصد تخفیف می‌گیرند.

اوجی: یک درصد کاهش مصرف گاز مساوی با سه درصد تخفیف در قبوض است

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ جواد اوجی با بیان اینکه یعنی اگر یک مشترکی نسبت به سال گذشته ۳۰ درصدکاهش مصرف داشته باشد تقریبا تعرفه گاز این مشترکین رایگان می‌شود؛ اظهار کرد: متاسفانه مصرف گاز نزدیک به ۵۸۰ میلیون متر مکعب رسیده است و نسبت به سال گذشته در بخش خانگی ۶۰ میلیون متر مکعب، یعنی معادل دو تا پارس جنوبی افزایش مصرف داشته ایم و از مردم عزیز می‌خواهیم در بحث مصرف گاز بهینه مصرف کنند.

وی افزود: در بازدیده سرزده از مرکز راهبری در بحث توزیع و عرضه گاز و مصارف در سراسر کشور را داشتیم و با سکو‌های پارس جنوبی و پالایشگاه‌هایی که در پارس جنوبی هستند ارتباط گرفتیم که روزانه ۷۰۵ میلیون متر مکعب یعنی حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد گاز کشور از این حوزه برداشت می‌شود.

اوجی ادامه داد: با تدابیری که از قبل دیده شده بود تعمیرات اساسی را در حوزه پالایشگاه ها، سکو‌های فاز پارس جنوبی، خطوط انتقال و ایستگاه‌های تقویت فشار کاملاً انجام شده و آمادگی صد در صدی را در بحث عرضه و تولید گاز را داریم.

وزیر نفت گفت: مشترکین می‌توانند دمای داخل خانه و یا محل کار خود را روی ۱۸ تا ۲۲ درجه تنظیم و با استفاده از لباس گرم در خانه به کاهش مصرف گاز کمک کنند.
 
وی ادامه داد: وقتی در محیط کار و یا منزل از فضایی که استفاده نمی‌شود و سیستم گرمایش آن قسمت روشن باشد، می‌توان با خاموش کردن سیستم گرمایش آن قسمت به کاهش مصرف گاز کمک کرد.

منبع: برنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر