کد خبر: 15864
A
وزیر نفت:

وزیر نفت درباره ادعای توقف و کند شدن مذاکره ایران با شرکت های نفتی بین المللی پس از تهدیدهای دولت جدید آمریکا گفت: هیچ شرکتی، روند مذاکرات خود را با ایران کند نکرده است.

دیده بان ایران - «بیژن زنگنه» عصر امروز (دوشنبه) پس از دیدار با وزیر هماهنگی امور اقتصادی اندونزی، در پاسخ به خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: مسئولان توتال اعلام کردند تصمیم نهایی را وقتی می گیرند که مشخص شود در صورت امضای قرارداد از نظر تحریم ها و نیز حمایت اتحادیه اروپا چه وضعی پیدا می کنند.
وی اضافه کرد: اما اکنون مذاکرات خود را با توتال ادامه می دهیم. این شرکت نیز در حال انجام اقدام های آغازین برای همکاری در بخش هایی مانند «پایه سکو» و «جکت» است.
زنگنه درباره ادعاهای مربوط به توقف همکاری نفتی ایران با شرکت «باسف» آلمان نیز گفت: با این شرکت درباره موضوع های نفتی، مذاکره ای نداشته ایم.
به گزارش ایرنا، شرکت ملی نفت ایران هجدهم آبان ماه امسال موافقتنامه اصولی طرح توسعه بخش 11 پارس جنوبی را در قالب الگوی جدید قراردادهای نفتی با کنسرسیومی متشکل از توتال فرانسه، شرکت ملی نفت چین (سی.‌ان‎.پی.‎سی) و پتروپارس ایران امضا کرد.
ارزش موافقتنامه اصولی این طرح توسعه، چهار میلیارد و ٨٠٠ میلیون دلار است که با به ثمر رسیدن آن، روزانه 56 میلیون مترمکعب به ظرفیت برداشت ایران از این میدان گازی مشترک با قطر افزوده می‌شود.
در چند روز گذشته، برخی رسانه های خارجی ادعا کردند پس از تهدیدهای دولت جدید آمریکا، شرکت

 

منبع: ایرنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر