کد خبر: 20927
A

سخنگوی دولت در نشست هفتگی امروز خود شرح کاملی درباره سند2030 ارائه داد و به حاشیه سازی‎های مخالفان دولت پاسخ داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، محمدباقر نوبخت در نشست خبری سخنگوی دولت گفت: رهبر انقلاب درباره سند 2030 توصیه ای فرمودند، نظر ایشان مورد اهتمام دولت است و پیگیری لازم صورت گرفت و اعلام شد تا رفع همه ابهامات، مسئله 2030 متوقف شود. اما عده ای می خواستند بیانات رهبر انقلاب را مصادره به مطلوب کنند. حتی رهبر انقلاب در سخنرانی اخیر خود گفتند برخی سخنان ایشان را تحریف می کنند. برخی شب نامه دادند که دولت یک سندی را مخفیانه امضا کرد؛ بدون آنکه به مجلس ارجاع دهد. آنها مدعی شدند که در آن سند خودارضایی کودکان 1 تا 4 سال توصیه شده است! رسانه ملی این را منعکس کند تا شبهه ای را که امکان دارد برای متدینان ایجاد شده باشد برطرف کنند.

وی افزود: از نظر حقوقی برخی از آنچه در مجامع جهانی مثل یونسکو مطرح می شود گاهی قرارداد است که اگر کشوری امضا کند باید به تصویب مجلس برسد. اما 2030 قرارداد و پیمان نیست، هیچ کسی هم پای 2030 را امضا نکرده است، اگر کسی سراغ دارد اعلام کند. 2030 یک چارچوب عملی برای آموزش است، رسانه های مستقل سند 2030 را منتشر کنند تا مشخص شود چیست. سند 2030 هیچ الزامی برای کشورهایی که در آن بودند؛ ایجاد نمی کند. پس اگر کشوری با مفاد 2030 مخالف باشد، طبق قواعد بین المللی می تواند اعلام مخالفت کند. در آن جلسه هیچ کشوری مخالفت نکرد جز جمهوری اسلامی ایران. بلافاصله جمهوری اسلامی ایران اعلام تحفظ کرد. وزیر آموزش و پرورش بعد از قرائت بیانیه در آن جلسه بلافاصله مخالفت خود را اعلام کرد و این مسئله ثبت شد. 

سخنگوی دولت یادآور شد: وزیر آموزش و پروش در آن جلسه اعلام کرد ایران خود را به متعهد به بخش هایی از چارچوب آموزشی 2030 که به هر شکلی در تعارض با مقررات و اولویت های ملی، باور های دینی، ارزش های فرهنگی جامعه ایرانی تفسیر یا تعبیر شود، نمی داند. این مطلب در 13 آبان 94 در سایت رسمی یونسکو درج شده است. بنابراین یا ایران نباید در مجامع بین المللی عضو شود یا می تواند عضو شود و منفعل نباشد بلکه نگاه و دیدگاه خودش را بیان کند. 

پاسخ به دروغ پردازی یارانه‎ای

وی افزود: درباره حذف یارانه ها قانون تکلیف کرد که یارانه افراد پردرآمد حذف شود، ما ضمن حذف یارانه پردرآمدها، سامانه ای را برای معترضان درنظر گرفتیم و وقتی می دیدیم اعتراض ها درست است، یارانه آن خانوارها دوباره وصل شد. در تیرماه 94 ، یارانه 260 هزار و 517 نفر را قطع کردیم و بعد از بررسی دیدیم که قطع یارانه برای 74 هزار نفر درست نبود. از آن تاریخ به بعد هر ماه حسب قانون یارانه عده ای قطع شد، اما بعد از بررسی اعتراض ها یارانه کسانی را که قطع شده بود دوباره وصل کردیم. حتی تا فرورین 96 یارانه 10 هزار و 449 نفر را برقرار کردیم. بنابراین اینکه هر ماه یارانه عده ای قطع یا دوباره وصل شود، طبق قانون بود. حالا اخیرا شایعه کردند که ما یارانه 4 میلیون را دوباره برقرار کردیم، این دروغ است. 

این خبر کامل می‎شود....

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

  • ناشناس

    سلام يارانه ما كه اعتراض كرديم وصل نشده همه اخبار دروغه

ارسال نظر