کد خبر: 23296
A

سخنگوی دولت گفت: در سال ۹۵ از نظر حصول مالیات و گمرک سال خوبی داشتیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، محمدباقر نوبخت در این نشست خبری که از دقایقی پیش در محل سازمان برنامه‌ و بودجه آغاز شده به ارائه گزارشی از عملکرد دولت پرداخت.

وی با بیان اینکه در سال ۹۵ از نظر حصول مالیات و گمرک سال خوبی داشتیم، اظهار کرد: منابع عمومی در بودجه ۹۵، ۲۹۴ هزار میلیارد تومان بود که از این رقم ۲۸۳ هزار میلیارد تومان یعنی ۹۶ درصد تحقق یافته که برای نخستین بار بوده است.

سخنگوی دولت افزود: ۱۵۷ هزار میلیارد تومان سهم درآمدها (مالیات، گمرک و سایر) بود که در عمل ۱۴۶ هزار میلیارد تومان آن یعنی ۹۳ درصد محقق شد.

نوبخت خاطرنشان کرد: کسانی که می‌گویند بودجه خیلی اضافه شده معلوم است که نمی‌دانند اعداد و ارقام چیست. سال ۹۵ سال بسیار خوبی از نظر عملکرد بودجه‌ای بوده و رشد اعتبارات عمرانی طی یک سال در برنامه‌های گذشته بی‌سابقه بوده است.

وی خاطرنشان کرد: آنچه قطعی است کابینه دوازدهم نسبت به یازدهم قطعا کارآمدتر، بانشاط‌تر و هماهنگ‌تر خواهد بود.

سخنگوی دولت در بخش دیگری از اظهاراتش، گفت: درباره ۲۰۳۰ ما چیزی را امضاء نکره‌ایم و اگر کسی مدرکی دارد که وزیر آموزش و پرورش ما امضا کرده نشان دهد. درباره ۲۰۳۰ در شورای عالی انقلاب فرهنگی بحث و بررسی می‌شود و هر تصمیمی گرفته شود انجام خواهد شد.

نوبخت در ادامه درباره سوءاستفاده بعضی‌ها از «آتش به اختیار»، گفت: قطعا ظلم به رهبری نظام است که عده‌ای از بیانات و رهنمودهای ایشان در جهت خواسته‌های سیاسی خود استفاده کنند.

ادامه دارد ...

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر