کد خبر: 24214
A

نماینده مردم اردکان در مراسم آغاز عملیات اجرایی احداث مرکز خدمات جامع سلامت احمدآباد با اشاره به اهمیت بهداشت فردی و اجتماعی گفت: افزایش سطح خدمات بهداشتی برای تامین سلامت جسمانی و روانی یک جامعه ضرورت دارد و هر کشوری سعی دارد تا با ساماندهی سیاست‌های متعدد اجرایی و آموزشی، سطح بهداشت عمومی را افزایش دهد

دیده بان ایران: "محمدرضا تابش" با تاکید بر ارائه و بهبود خدمات بهداشتی و درمانی و ایجاد و توسعه زیرساخت ها عنوان داشت: چشم انداز حوزه سلامت باید بر محوریت بهداشت استوار گردد که در سالهای اخیر با سمت گیری دولت و تدوین سیاست های کلی و کلان ابلاغ شده، این مهم در حال تحقق است.

نایب رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه کشور ادامه داد: سمت گیری برنامه ششم نیز تقدم بهداشت بر درمان را تصریح می کند که با استفاده از دو طرح نظام ارجاع و پزشک خانواده در پی دستیابی به این هدف است.

نماینده مردم اردکان همچنین با خرسندی از حضور خیرین در نظام سلامت گفت: در تفاهم نامه ای که بین وزارت بهداشت و مسئولان استان یزد منعقد شده مقرر است تا نیمی از هزینه های نوسازی ۱۶۷ مرکز بهداشتی استان که ۱۸ مرکز آن در شهرستان اردکان واقع شده است، توسط وزارتخانه تقبل گردد و نیمی نیز توسط استان و با کمک خیرین تامین گردد.

"تابش" ابراز امیدواری کرد با مشارکت بخش خصوصی و خیرین حوزه سلامت شاهد ایجاد، تجهیز و نوسازی مراکز بهداشتی مجهز در سطح استان یزد باشیم.

گفتنی است مرکز خدمات جامع سلامت شهر احمدآباد در مساحت ۸۰۰ متر مربع و با کمک خیر ارجمند حاج عبداله رحمتی ظرف مدت یک سال احداث خواهد شد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر