کد خبر: 24474
A

کل تعداد هواپیماهایی که سن آنها بالای سال 2000 است 8 فروند بیشتر نیست و ما نیاز داریم تا صنعت هوانوردی ایران را نوسازی کنیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: خرید هواپیما بدون تعهد دولت صورت گرفته و با ضمانت شرکت هما این خریدها انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی که برای پاسخ به سوال کریمی قدوسی نماینده مشهد در مورد خرید هواپیما برای صنعت هوایی در مجلس حضور داشت، اظهار کرد: برای همه کاملا روشن است. یکی از صنایعی که در جریان تحریم ظالمانه بیشترین آسیب را دید صنعت هوانوردی هم در زیرساخت ها و هم در ناوبری بود.

وی تصریح کرد: همانطور که می‌دانید سن فرسودگی هواپیما در دنیا 24 سال و میانگین سن ناوگانی ایرا ن حدود 23 سال است لذا خرید هواپیما یکی از بزرگترین اقداماتی بوده که انجام شده است و این مسئله اقدامی شجاعانه و بزرگ بود.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه اظهار کرد: کل تعداد هواپیماهایی که سن آنها بالای سال 2000 است 8 فروند بیشتر نیست و ما نیاز داریم تا صنعت هوانوردی ایران را نوسازی کنیم.

وی خاطر نشان کرد: براساس توافق برجام سه قرارداد بزرگ برای خرید هواپیما به امضا رسید که شامل خرید صد فروند هواپیما از ایرباس، 20 فروند هواپیما از APR و 80 فروند از بوئینگ بوده است که این قراردادها فعال و عملیاتی شده و 3 فروند ایرباس و 4 فروند APR وارد ایران شدند.- ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر